1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

Gwiazdy koszykówki w Gdynia Arena

Święto kobiecej koszykówki przyciągnęło 15 lutego 2014 r. do hali Gdynia Arena tłumy kibiców. W Meczu Gwiazd Basket Ligi Kobiet najlepsze zagraniczne zawodniczki grające w polskich klubach pokonały Reprezentację Polski 70-64. Publiczność obejrzała ciekawe widowisko, a fajerwerków nie brakowało nie tylko podczas samego meczu. Mecz był dobrą promocją koszykówki w żeńskim wydaniu. Wiele akcji mogło się podobać nawet najwybredniejszym koneserom. Nie obyło się bez gdyńskich akcentów. W polskiej drużynie zagrała zawodniczka Riviery Małgorzata Misiuk, a wśród zagranicznych gwiazd pojawiła się inna gdynianka - Danielle Wilson. Natomiast na ławce trenerskiej „Reszty Świata" Stefanovi Svitkowi asystował Vadim Czeczuro - szkoleniowiec z Gdyni.
O wygranej zagranicznych gwiazd zdecydowała pierwsza połowa, zakończona ich dwudziestopunktowym prowadzeniem. Po przerwie podopieczne Jacka Winnickiego, który niegdyś związany był z ówczesnym Lotosem Gdynia, starały się odrobić straty. Zanotowały nawet serię 13 punktów z rzędu, jednak na niewiele się to zdało wobec znakomitej formy Allie Quigley z Wisły Can-Pack Kraków. Autorka 22 punktów została wybrana MVP spotkania, a dodatkowo wygrała konkurs rzutów za trzy. W ekipie biało-czerwonych najlepiej spisała się Justyna Żurowska, która zdobyła 19 punktów, a 13 razy popisała się udaną zbiórką.