Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

Premiera dla dzieci w Teatrze Muzycznym

O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku w Teatrze Muzycznym „O straszliwym smoku, dzielnym Szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku" - to najnowsza propozycja dla najmłodszych widzów przygotowana przez aktorów Teatr Muzycznego w Gdyni. Premiera 22 lutego 2014 r. na Scenie Kameralnej.

Sztuka Marii Kownackiej zaliczana jest do klasyki polskich utworów dla dzieci. Historia opowiada o losach dzielnego Szewczyka, który podejmuje się trudnej misji uwolnienia prześlicznej Królewny z łap straszliwego Smoka. Przed Szewczykiem wielu rycerzy próbowało oswobodzić Królewnę, jednak nie mieli tyle odwagi i umiejętności, by pokonać okrutnego potwora i wracali na zamek pokonani. Rządzący na zamku Król Gwoździk już prawie stracił nadzieję, gdy nagle w królestwie zjawia się dzielny Szewczyk, którego odwaga i niesamowity spryt pozwalają pokonać Smoka. Zanim jednak mu się to uda, przeżyje wiele niezwykłych przygód i będzie musiał zjednać sobie tajemniczego czarnego Kota i Babę Jagę.
Spektakl rozegra się na dwóch planach - żywych aktorów i lalek. Te dwa plany będą się ściśle ze sobą przenikać, lalki będą aktorami, aktorzy lalkami, a wszyscy bohaterowie przez cały spektakl nie opuszczą sceny. Reżyser Krzysztof Rau nieprzypadkowo wybrał wyjątkową bajkę i w wyjątkowy sposób przeniesie ją na deski teatralne...

Muzykę do spektaklu napisał Jerzy Derfel. Solo skrzypcowe Krzysztof Jakowicz.
Scenografię i kostiumy przygotował Wojciech Stefaniak, projekty multimedialne Wojciech Kapela. Choreografię przygotował Tadeusz Wiśniewski.

Renia Gosławska
odpowiedzialna za przygotowanie wokalne, Małgorzata Kałpowicz - inspicjent a Tomasz Valldal Czarnecki to asystent reżysera. W roli Szewczyka zobaczymy Macieja Podgórzaka lub Mateusza Smacznego. Mariola Kurnicka zagra piękna królewnę a Aleksy Perski króla. Tomasz Valldal Czarnecki zaprezentuje się jako Baba Jaga, Małgorzata Krawczenko jako kot a Piotr Osak będzie smokiem. Dorota Kowalewska wystąpi w roli Ochmistrzyni, Zbigniew Sikora jako rycerz a Alicja Piotrowska jako siwek.

Premierowe przedstawienie odbędzie się 22 lutego 2014 r. o godz. 12.00 i 16.00.
W niedzielę, 23 lutego spektakl można zobaczyć o godz. 12.00. Sztuka prezentowana będzie także 25 i 26 lutego o godz. 9.00 i 11.00.
Kolejne przedstawienia w marcu.

Informacje o biletach na stronie internetowej: www.muzyczny.org.