1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

Strzelcy na medal

W dniach 15-16 lutego 2014 r. podczas Zawodów Klasyfikacyjnych w Pucku stanęli do rywalizacji najlepsi strzelcy w Polsce. Wśród nich także zawodnicy strzeleckiej „Floty" Gdynia. Wśród juniorek w strzelaniu z karabinu znakomicie spisywała się Joanna Wódkowska. Dwa razy stawała na podium. Wynik, który uzyskała w dwóch strzelaniach pozwolił jej wziąć udział w Super Finale wraz z szesnastoma najlepszymi strzelcami tych zawodów. Po emocjonującej walce, podczas której nawiązała równorzędną walkę między innymi z olimpijką z Londynu, Paulą Wrońską, Asia zajęła trzecie miejsce.
W kategorii juniorów Adam Dobosz był drugi. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznym triumfowała Joanna Tomala. Dla tej zawodniczki był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed czekającymi ją Mistrzostwami Europy w Moskwie. Wśród seniorów wysoką formę zaprezentowali Piotr Daniluk oraz Witosław Krzak, który również będzie reprezentował kraj w Moskwie na Mistrzostwach Europy.
Nie zawiedli najmłodsi strzelcy „Floty". Złoto w pistolecie pneumatycznym dwa razy zdobył Konrad Gajewski. Wśród młodziczek na podium stawała dwukrotnie Weronika Talaśka. W karabinie triumfował Daniel Nazarko, drugi był Jakub Szramka.
Podczas zawodów Okręgowy Związek Strzelectwa Sportowego wyróżnił za osiągnięcia sportowe zawodników gdyńskiej „Floty",medalistów imprez rangi krajowej i międzynarodowej: Annę Tokarską, Weronikę Talaśkę, Kamila Gerstena, Joannę Tomalę, Damiana Klimka i Piotra Daniluka.