1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

TuKino w tuBazie - start w piątek 21 lutego

21 lutego 2014 r. o godz. 19.00 rusza tuKino w tuBazie! Na początek film austriackiego reżysera, tegorocznego zwycięzcy PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL - Davida Sivekinga.

Wielokrotnie nagradzany na całym świecie „David chce odlecieć" to niezwykły, pełen dystansu i autoironii detektywistyczny dokument o odkrywaniu prawdy o organizacji i o naturze sekty jako takiej.
David, młody niemiecki filmowiec odkrywa, że jego idol, reżyser David Lynch, praktykuje medytację Maharishiego i wierzy, że jest ona drogą do spełnienia. Zapatrzony w mistrza filmowiec spotyka się z reżyserem, uważnie wsłuchuje się w jego słowa, uiszcza 2000 euro wpisowego i rozpoczyna przygodę z medytacją transcendentalną. Śmierć guru uruchamia problemy walkę o sukcesję i rozłamy wewnątrz ruchu. Władze nie życzą sobie tak niewygodnego świadka jak ekipa filmowa. David nabiera więc podejrzeń. Krok po kroku, stara się dociec prawdy o organizacji. Wędruje do kilku ośrodków TM, rozmawia z renegatami, podąża do świątyni, w której pobierał nauki Maharishi.

Wstęp wolny.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Gdyni.