1137 (737) 2014-03-07 - 2014-03-13

Niepokorne dziewiątki z IX LO szukają haka na chłoniaka!

Uczennice IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni (w składzie: Iwona Jastrzębowska, Daria Kryger. Sylwia Makowska, Magdalena Rusin i Dominika Szcząchor, wraz z opiekunem Beatą Ryl) w ramach ogólnopolskiej kampanii prozdrowotnej „Mam haka na raka" zajmują się profilaktyką chłoniaka - groźnego nowotworu układu limfatycznego, który jest tematem tegorocznej VI edycji programu.

Celem projektu jest propagowanie profilaktyki antynowotworowej i pokazanie, że warto walczyć o zdrowie. „Niepokorne dziewiątki" mają za sobą już wiele działań m.in. prezentacje, mini sondy i ankiety przeprowadzone wśród mieszkańców Gdyni, konkursy, spotkania z lekarzami onkologii, a przede wszystkim oryginalne ulotki informujące o niebezpieczeństwie jakim jest chłoniak. Uczennice wspiera Fundacja „Pokonaj Raka", Stowarzyszenie SANITAS, Lecznica ONKOLMED, portal onkologiczny zwrotnik RAKA, Stowarzyszenie Przebiśnieg, Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych oraz Hospicjum im. Św Wawrzyńca w Gdyni.
Licealistów czeka jeszcze wiele ciężkiej pracy.

Organizatorzy przygotowali dla nich wiele ciekawych działań m.in przygotowanie spotu reklamowego.
Zespoły z całego kraju przejdą dwa etapy eliminacji: pierwszy - w lutym i ostateczne rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu.

Uczennice zapraszają do polubienia strony „Niepokornych dziewiątek" na facebook'u: https://www.facebook.com/NiepokorneDziewiatki.