1137 (737) 2014-03-07 - 2014-03-13

Prośba o pomoc dla Pralinki

Wzruszający apel pracowników i wolontariuszy Ciapkowa:

Pralinka
- każdy kto ją pozna, pragnie jej kontaktu coraz więcej i więcej....
Pokochaliśmy ją za jej dobry charakter, za cierpliwość i oddanie. Dlatego dołożymy wszelkich starań, aby pomóc jej w chorobie.

Prośba o pomoc dla PralinkiSunia trafiła do Ciapkowa w wyniku interwencji Inspektorów OTOZ w stanie skrajnego wygłodzenia. Każdy podawany jej pokarm natychmiast zwracała. Wykonane zostały niezbędne badania, które wykazały anemię i achalazję przełyku - tzw. przełyk olbrzymi. Oznacza to, że jej przełyk jest znacznie powiększony i nie daje sobie rady z przesuwaniem pokarmu.
Sunia nie może jeść standardowych pokarmów, a jedynie specjalne, miękkie jedzenie zmieszane z wodą. Dlatego gotujemy i podajemy jej, kilka razy dziennie w małych porcjach, zmiksowany ryż z warzywami i kurczakiem. Pralinka musi ten pokarm przyjmować w pionie czyli stojąc na tylnych łapach. Po spożyciu przez 15 minut musimy dalej ją pionować, aby go nie zwróciła.
Zleciliśmy wykonanie specjalnego dla zwierząt dotkniętych tym schorzeniem mebla, tzw. krzesło Baileya.
Wiemy, że dzięki wam uda się nam poprawić byt suni...
Nie raz pokazaliście nam jak wielkie macie serca. Dzisiaj prosimy o wsparcie naszej walki. Każda torebka ryżu, marchewki, każdy kilogram świeżego drobiu - kurczaka, będzie dla nas ogromnym wsparciem.
Możecie też wspomóc przesyłając darowiznę dla Pralinki. Dzięki temu będziemy mogli opłacić wykonanie specjalnego krzesła Baileya i zakupić dla niej jedzenie.

Prosimy o pomoc dla Pralinki - pralinki nadziewanej miłością do ludzi.
Darowiznę można wpłacać na konto schroniska:
Bank Nordea 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344 z dopiskiem: „Dla Pralinki".
A jeśli jest gdzieś dom i osoba, która podjęłaby się opieki nad sunią, czekamy na telefon 58 622 25 52.