1137 (737) 2014-03-07 - 2014-03-13

Stacja Bajek

Teatr Gdynia Główna zaprasza najmłodszych i tych nieco starszych widzów, na nowy cykl niedzielnych spotkań z teatrem.
Już 9 marca w Teatrze Gdynia Główna rusza Stacja Bajek - prezentacja repertuarowych spektakli dla dzieci. W każdą niedzielę najmłodsi widzowie będą mogli spotkać się z bohaterami baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta, postaciami z opowiadania Tolkiena czy polskich baśni ludowych. Każde z przedstawień jest pieczołowicie przygotowanym, małym dziełem sztuki bazującym na dobrych tekstach literackich i tradycji, nieco już zapomnianego, teatru lalek.
9 oraz 16 marca o godz. 12.00 i 14.00 „Wielkie Ciasto" inspirowane opowiadaniem J.R.R Tolkiena Kowal z Podlesia Większego w reż. Piotra Srebrowskiego.
Wielkie Ciasto to kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek", garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru - to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji.
23 marca o godz. 12.00 i 14.00 „O Jasiu, co po świecie wędrował" wg polskiej baśni ludowej w reż. Luby Zarembińskiej.
Jaś, dzielny rycerz wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Niebezpieczny smok, czarodziej, królewny, magiczna jabłoń, studnia dająca życiodajną wodę - oto, co spotyka na swojej drodze bohater. Wartka akcja, momenty grozy, pełne humoru sceny - a wszystko to zamknięte w małej, inspirowanej polską baśnią ludową formie.
30 marca o godz. 12.00 i 14.00 „Śpiąca Królewna" na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta w reż. Luby Zarembińskiej.
Znana wszystkim baśń, klasyka literatury dziecięcej przedstawiona przy pomocy wyrafinowanych, ręcznie robionych lalek. Dwójka aktorów przenosi widzów w świat opowieści o zaklętym królestwie, przeprowadza ich przez trudy czekające na bohaterów, doprowadzając do szczęśliwego finału.
Bilety w cenie 15 zł. Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, 600 306 634 lub mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.
Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), Strona: www.teatrgdyniaglowna.pl.