1137 (737) 2014-03-07 - 2014-03-13

Zobacz to co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 7 i 8 marca o godz. 19.00 na „Chorego z urojenia" Moliera w reżyserii Tomasza Mana.
Arcykomedia Moliera w ponadczasowym wydaniu! Czy to my walczymy z chorobą, czy choroba z nami? A może wszystkiemu winni są lekarze? Tak czy inaczej, najbezpieczniej być doktorem dla siebie samego, wtedy na pewno - jak w naszym przedstawieniu - wszystko skończy się happy endem.

9 marca o godz. 12.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się Krakowski Salon Poezji z okazji Dnia Kobiet. Drogie Panie, zapraszamy do Teatru, tu możecie świętować swój dzień przy najpiękniejszych wierszach o kobietach, o sile kobiecości, o miłości i tęsknocie za nią. Drodzy panowie, poświęćcie swoim paniom czas i uwagę, zaproście je do teatru z okazji ich święta. Chwila wytchnienia, przy akompaniamencie pięknej muzyki i przy filiżance pysznej kawy lub herbaty, sprawi radość każdej kobiecie. Kobiecą poezję przeczytają aktorki: Olga Barbara Długońska, Elżbieta Mrozińska i Agata Moszumańska. Opracowanie muzyczne: Rafał Kowal. Krakowski Salon Poezji jest realizowany we współpracy Teatru Miejskiego w Gdyni z Towarzystwem Miłośników Gdyni. Wstęp wolny.

Również 9 marca o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl „Sammy" Kena Hughes'a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.
Sammy Lee Ellerman przez dwa „el" ma talent, wyobraźnię, słabość do wyścigów konnych i... długi. Narobił sobie kłopotów, idzie po niego macedońska mafia. Ma niewiele czasu na zebranie gotówki, inaczej... oni nie żartują. Czy mu się uda? Czy ocali życie, czy siebie od zapomnienia - komponując musicalowy utwór na miarę największych hitów? Zobaczcie sami. I posłuchajcie - wielkich przebojów w brawurowym wykonaniu Doroty Lulki i Rafała Kowala, którym towarzyszą zaskakujące chórki.
12 i 13 marca o godz. 19.00 „Dzień świra" Marka Koterskiego w reżyserii Tomasza Mana. Poznaj naszego bohatera - Adasia Miauczyńskiego. Będzie Cię denerwował i wzruszał, smucił i śmieszył, ale odnajdziesz w nim siebie.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.teatrgombrowicza.art.pl.