1138 (738) 2014-03-14 - 2014-03-20

Bieg Europejski - ruszyły zapisy

Biegam po lubię - tak na pewno powie każdy z uczestników gdyńskich biegów wchodzących w skład Grand Prix Gdyni. Właśnie ruszyły zapisy do Biegu Europejskiego, który odbędzie się 10 maja.

To drugi w serii, po Biegu Urodzinowym, który w lutym zaliczył rekordową frekwencję - 4250 biegaczy na trasie. W maju jest więc kolejna okazja do bicia rekordu! A kolejne w cyklu Grand Prix to w czerwcu - Nocny Bieg Świętojański i w listopadzie Bieg Niepodległości. Zapisy do majowego biegu odbywają się poprzez stronę internetową: www.gdyniasport.pl.
Trwają do 28 kwietnia.
Po tym terminie biegacze i nordic walkerzy będą mieli jeszcze jedną szansę by stanąć na stracie. Zapisać się będzie można 9 maja w biurze zawodów przy ul. Olimpijskiej 5/9. W tym dniu na listę startową Biegu Głównego dopisanych będzie 150 biegaczy (z tym, że opłata wpisowa wyniesie 100 zł, czyli o 70 zł więcej, niż w przypadku zapisów internetowych). Do biegów młodzieżowych zapisanych zostanie 200 osób. Nordic Walkin Open i Nardic Walking dla Młodzieży, po 100 dodatkowych sportowców.
Przypomnijmy, że trasa Biegu Głównego posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Warto dodać, że trwa licytacja pakietu startowego „Nr 1". Pozyskane pieniądze przekazane zostaną na zakup pionizatora dla 11-letniego niepełnosprawnego Piotrusia. Pakiet można licytować na FB: www.facebook.pl/pomorzebiega a warunkiem odbioru będzie wpłata w ciągu 48 h wpłaty na fundacyjne konto Piotra pod adresem www.siepomaga.pl/pomorzebiega. Licytacja trwa do 16 marca 2014 r.