1138 (738) 2014-03-14 - 2014-03-20

Teatr odwiedza gdyńskie dzielnice i osiedla

Teatr ponownie zagląda do gdyńskich dzielnic. Wraz z pierwszym wiosennym oddechem zawita do bibliotek, świetlic, klubów osiedlowych, szkół i domów... To już czwarta edycja projektu „Teatr Zajechał".
Tym razem zaprasza widzów na dwa spektakle „Epitafium dla władzy" i „Tulla".
„Epitafium dla władzy" inspirowane myślą „Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego to uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy niezwykle rzadko przenoszona na scenę zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Piotr Srebrowski. Produkcja: Teatr Gdynia Główna.
Sztukę będzie można obejrzeć:
- 19 marca o godz. 18.00 - MBP* Filia 14, ul. Jana Brzechwy 3/5, Karwiny;
- 20 marca o godz. 18.00 - MBP Filia 18, ul. Kartuska 20, Chylonia;
- 21 marca o godz. 19.00 - Klub przy 43. bazie Lotnictwa Morskiego Gdynia, ul. Zielona, Babie Doły;
- 22 marca o godz. 19.00 - Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk", ul. Narcyzowa 1, Witomino.
*MBP - Miejska Biblioteka Publiczna;
„Tulla" według Güntera Grassa to opowieść o dorastaniu. Ida Bocian wykorzystała historię dziewczyny mieszkającej we Wrzeszczu opowiedzianą przez Grassa, by przedstawiając jej życie, odnaleźć w nim to, co powinno być wartością uniwersalną. Przejmująca opowieść o człowieku, który niejako samotnie staje się dorosłym, zostawia w widzach uczucie zrozumienia i współczucia, ale też jednocześnie nieodparte pragnienie „wzięcia sprawy naszego życia w swoje ręce" i nonkonformizmu.
Adaptacja, reżyseria i wykonanie: Ida Bocian; konsultacje reżyserskie: Ewa Ignaczak, Magdalena Płaneta. Produkcja: Teatr Off de BICZ.
Sztukę będzie można obejrzeć:
- 18 marca o godz. 19.00 - Teatr Domowy, ul. Romanowskiego, Pogórze;
- 25 marca o godz. 19.00 - Teatr Domowy, ul. Jowisza, Chwarzno.
Wstęp wolny.
Projekt teatralny finansowany przez miasto Gdynia.
Realizowany przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, Klubu przy 43. bazie Lotnictwa Morskiego Gdynia, Osiedlowego Klubu Kultury SM „Bałtyk", Świetlicy Socjoterapeutycznej „Kreatywni" i gospodarzy domów przy ul. Jowisza i Romanowskiego.
Realizatorzy: Fundacja „Klinika Kultury" i Teatr Gdynia Główna.
www.facebook.com/TeatrZajechalWGdyni.