1138 (738) 2014-03-14 - 2014-03-20

Teatralny weekend w Teatrze Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) zaprasza na:

- Epitafium dla władzy, 14 i 15 marca o godz. 19.00 inspirowane myślą „Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego. Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak. Obsada: Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Piotr Srebrowski. Spektakl inspirowany Cesarzem podejmuje teatralny dialog z zawartą w nim myślą. Stanowi ogromne, wielopoziomowe wyzwanie - adaptacyjne, reżyserskie, aktorskie. Niezwykle rzadko przenoszona na scenę, uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu.
Bilety w cenie: 20/30 zł;

- Wielkie Ciasto, 16 marca o godz. 12.00 i 14.00 inspirowane opowiadaniem J.R.R Tolkiena „Kowal z Podlesia Większego". Reż. Piotr Srebrowski, obsada: Konrad Till, Radosław Smużny. Wielkie Ciasto to kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek", garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru - to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji.
Bilety w cenie: 15 zł;

- Gdynia opowiada, 17 marca o godz. 19.00.
W związku z ogromnym zainteresowaniem pierwszym spotkaniem z cyklu „Gdynia opowiada", Teatr Gdynia Główna postanowił je powtórzyć. Gdzie znajduje się nawiedzony dom? Jaka jest jego historia i jakie postaci nie chcą go opuścić? Kim są tajemnicze „pergaminowe dzieci"? Kto i w jakich okolicznościach miał okazję je poznać?
Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymamy podczas poniedziałkowego spotkania z cyklu „Gdynia opowiada". Jest to autorski projekt prof. Marka Adamca, kulturoznawcy, pracownika naukowego UG, który od dłuższego czasu kolekcjonuje opowieści mieszkańców Gdyni o mieście i o mniej lub bardziej fantastycznych zdarzeniach z jego historii. Aktorzy Teatru Gdynia Główna zaprezentują część z nich w formie steatralizowanych odczytów. Przedstawimy widzom dwa opowiadania - Nawiedzony dom (w adaptacji scenicznej Wojciecha Jaworskiego) oraz Pergaminowe dzieci ( w adaptacji scenicznej Idy Bocian). Gdynia opowiada ma być nie tylko formą prezentacji historii z dreszczykiem, ale również pretekstem dla odbiorców do podzielenia się własnymi opowieściami. Na spotkanie zapraszamy miłośników historii Gdyni, fanów miejskich opowieści grozy oraz wszystkich, którzy chcą w nietypowy sposób spędzić czas.

Wejściówki: 10 zł. Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, 600 306 634, lub mailowo teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

Strona: www.teatrgdyniaglowna.pl.