1138 (738) 2014-03-14 - 2014-03-20

Zaszczep w sobie chęć szczepienia

„Zaszczep w sobie chęć szczepienia" - to hasło akcji, która ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania szczepień ochronnych - nie tylko u dzieci, ale także, w określonych sytuacjach, u osób dorosłych.
Program został opracowany przez specjalistów zajmujących się szczepionkami, tzw. wakcynologów oraz pracowników Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa: www.szczepienia.gis.gov.pl, na której udostępnione są informacje z zakresu m.in. szczepień ochronnych obowiązkowych i zalecanych dla dzieci, szczepień zalecanych dla kobiet planujących ciążę, kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, szczepień zalecanych dla osób starszych oraz szczepień ochronnych obowiązkowych i zalecanych dla podróżujących.
Dla lekarzy i pielęgniarek przygotowano zakładkę z informacjami m.in. o zasadach dystrybucji szczepionek, finansowaniu i dokumentacji szczepień ochronnych.
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (Sekcja Szczepień Ochronnych) w Gdyni w godz. 7.30 - 9.00 pod nr telefonu 58 620 18 38 wew. 329.