1140 (740) 2014-03-28 - 2014-04-03

Na godzinę zgaśmy światło dla Ziemi!

Godzina dla ziemiW sobotę 29 marca 2014 r. już po raz ósmy w milionach domów na świecie i w obiektach publicznych w symbolicznym geście dla naszej planety na jedną godzinę zgasną światła. Istotą tej akcji jest zjednoczenie na całym globie ludzi, którzy chcą żyć na bardziej zielonej Ziemi i są gotowi wprowadzić przyjazne naturze zmiany w swoim życiu.

Gdynia przyłącza się do kampanii Godzina dla Ziemi, prowadzonej od lat przez organizację ekologiczną WWF Polska.

W sobotę 29 marca o godz. 20.30 wygaszone zostaną światła w obu gmachach Urzędu Miasta (przy al. Marsz. Piłsudskiego i 10 Lutego), Centrum Nauki Experyment oraz w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym. Samorząd Gdyni zaprasza mieszkańców by przyłączyli się do tej inicjatywy i również w swoich domach tego wieczora na godzinę wyłączyli światło.

Godzina dla Ziemi WWF to znacznie więcej niż zgaszenie światła na jedną godzinę w roku - istotą akcji jest symboliczne zjednoczenie ludzi na całym świecie, którzy chcą żyć na bardziej zielonej planecie i są gotowi na zmianę swoich codziennych nawyków na bardziej przyjazne środowisku. Zasoby naturalne Ziemi nie są nieskończone i globalnie zużywamy ich dziś znacznie więcej, niż Ziemia jest w stanie odnowić. Wybierając jazdę rowerem, oszczędzając wodę, czy kupując żywność wyprodukowaną lokalnie wpływamy korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i zdrowie naszej Planety.

Godzina dla Ziemi WWF to największa ekologiczna akcja społeczna, która co roku łączy miliony ludzi na całym świecie w symbolicznym wyrazie troski o naszą wspólną Planetę. W 2013 roku w akcji w Polsce wzięła udział rekordowa liczba ponad 60 miejscowości, a niemal 65 000 Polaków zarejestrowało się na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl. Światła zgasły w ponad 7000 miastach w 153 krajach świata, wygaszone zostało oświetlenie setek tysięcy najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Zakazane Miasto w Pekinie.

Zgaś światło i włącz się do zmian! Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i wyłączyć światło na jedną, symboliczną godzinę w sobotę 29 marca o godzinie 20:30.

ikona