1140 (740) 2014-03-28 - 2014-04-03

Warsztaty rodzinne w EXPERYMENCIE

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza w sobotę, 29 marca, do udziału w kolejnej edycji cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów rodzinnych „Pan Kulka na tropie... czyli Tajemnica Zaginionego Profesora"!
Warsztaty, w czasie których uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę większych lub nieco mniejszych detektywów, to fascynująca zabawa dla rodziców z dziećmi powyżej 6 roku życia. Wspólnie rozwiążecie zagadki i łamigłówki poprzez serie doświadczeń z pogranicza chemii, fizyki, biologii, geologii czy medycyny!

W trakcie warsztatów za pomocą doświadczeń, eksperymentów oraz dedukcji spróbujecie dowiedzieć się, gdzie ukrył się tajemniczy Profesor. Dokonacie analizy próbek materiałów znalezionych w różnych lokalizacjach na terenie wystawy, a dzięki doświadczeniom wytypujecie właściwe miejsce, w którym schowała się poszukiwana postać.
Wciągające eksperymenty, takie jak szukanie ukrytych napisów przy użyciu światła ultrafioletowego czy badanie zabarwienia wskaźników w różnych środowiskach sprawią, że poznacie podstawowe techniki laboratoryjne, a każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy badacz!

Warsztaty rozpoczynać się będą o godzinie 11.00, 13.00 oraz 15.00. Cena godzinnego warsztatu to 16 zł za dziecko - opiekunowie biorą udział w warsztatach bezpłatnie, ale ich udział jest wymagany. Jednemu dziecku może towarzyszyć maksymalnie jeden opiekun. Oprócz zakupu biletu na warsztat konieczny jest zakup biletu wstępu dla dziecka i opiekuna na wystawę wg obowiązującego cennika. Sprzedaż biletów przez Internet (www.bilety.experyment.gdynia.pl) oraz telefonicznie (tel. 58 698 21 37).

ikona