1142 (742) 2014-04-11 - 2014-04-17

Błogosławieni pieśni Gospel w Teatrze Muzycznym

15 i 16 kwietnia 2014 r. na Dużej Scenie Teatru Muzycznego bedzie mozna obejrzeć widowisko w reżyserii Reni Gosławskiej "Błogosławieni. Pieśni Gospel". Początek o godz. 19.00.

Na scenie zobaczymy: Renię Gosławoską, Dorotę Białkowską, Agnieszkę Kaczor, Katarzynę Kurdej, Aleksandrę Meller, Karolinę Merdę, Magdalenę smuk, Alicję Piotrowską, Karolinę Trębacz, Annę Urbanowską, Agnieszkę Brenzak, Mateusza Deskiewicza, Artura Guzę, Rafała Ostrowskiego, Stanisława Wisłockiego, Krzysztofa Wocjiechowskiego, Macieja Podgórzaka i Marcina Słabowskiego.

Muzycy: Piotr Mania, Marcin Bozek, Aleksander Kamiński, Tomasz Kiel, Michał Mieczkowski, Tadeusz Wiśniewski i Grzegorz Lewandowski.

Pieśni gospel w Teatrze Muzycznym
Gospel to nie tylko muzyka. To żywioł. Dla wielu - styl życia, sposób na poznanie siebie i otwarcie się na innych. To radosne przesłanie, które niesie radość i pochwałę ludzkiego ducha. Emanujące niespożytą energią widowisko, siła gospel, której nie oprze się nikt.

Słowo "gospel" w języku angielskim oznacza ewangelię. W muzyce określa się tym mianem pieśni religijne czarnoskórych protestantów z USA, wyrastające z tradycji negro spirituals, spokrewnione z bluesem i jazzem, a mające wielki wpływ na powstanie i rozwój muzyki soul, rythm and blues i funk. Większość wielkich gwiazd czarnej muzyki rozpoczynała przygodę ze śpiewem właśnie w chórach kościelnych wykonujących pieśni gospel.