1142 (742) 2014-04-11 - 2014-04-17

Gdyńska szkoła informatyki ma się znakomicie

Gdyńskie III Liceum Ogólnokształcące znane jest z tego, że jego uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach krajowych i międzynarodowych. Szczególnie utalentowani są młodzi matematycy i informatycy.
I właśnie Ci drudzy odnotowali kolejny sukces na swoim koncie. 4 kwietnia zakończyły się zawody finałowe XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej.
Nasze województwo reprezentowali jedynie uczniowie Gdyńskiej Trójki ( 7 licealistów - III LO oraz 1 gimnazjalista - Gimnazjum nr 24 ) i spisali się znakomicie.
Tytuł laureata I miejsca i złoty medal zdobył Stanisław Barzowski (uczeń z III klasy matematyczno-informatycznej ). który dzięki temu został powołany do czteroosobowej reprezentacji Polski na tegoroczną rozgrywaną w lipcu Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną w Tajpej na Tajwanie.
Tytuły laureatów II miejsca i srebrne medale olimpijskie zdobyli: Tomasz Garbus i Paweł Burzyński, reprezentować będzie Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Państw Bałtyckich rozgrywanej w kwietniu br. w Palandze na Litwie. Na szczególne podkreślenie zasługuje osiągnięcie Pawła, który w olimpiadzie adresowanej do licealistów sukces osiągnął jako uczeń z klasy III matematyczno-informatycznej z Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni.
Tytuły laureatów III miejsca i brązowe medale zdobyli kolejni uczniowie III LO w Gdyni: Paweł Wegner, Bartosz Łukasiewicz, Filip Czaplicki (wszyscy z klasy III matematyczno-informatycznej), tytuły finalistów uzyskali: Łukasz Raszkiewicz i Krzysztof Wojculewicz (także z klas matematyczno-informatycznych ).
Wszyscy uczniowie z trójki mają zapewnioną na świadectwie maturalnym maksymalną notę z informatyki.
Ich nauczycielem jest Prof. Ryszard Szubartowski - twórca Gdyńskiej Szkoły Nauczania Informatyki.
Warto wspomnieć, że w olimpiadzie startowało kilkunaście tysięcy uczniów z całej Polski.