1142 (742) 2014-04-11 - 2014-04-17

Jaką szkołę średnią wybrać - pomoże Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Każdy gimnazjalista kończąc naukę zadaje sobie pytanie - co dalej. Jaką szkołę wybrać, aby dalsze lata wkuwania nie były czasem zmarnowanym. Warto szukać placówki, która pomoże młodym ludziom rozwijać zainteresowania. A dla tych, którzy w przyszłości nie myślą o studiach, najlepszym rozwiązaniem może być nauka konkretnego zawodu.

Niezdecydowani i nie tylko oni, mogą zapoznać się z ofertą gdyńskich placówek oświatowych podczas XIX Gdyńskiej Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona w dniach 11 - 12 kwietnia 2014 r. w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni przy ul. Władysława IV 54.

Gdyńskie szkoły przygotowały bogatą i bardzo atrakcyjną ofertę kształcenia. Licea ogólnokształcące zmieniają każdego roku listę przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym zgodnie z zainteresowaniami uczniów. Natomiast szkoły zawodowe w przyszłym roku szkolnym oferować będą nowe kierunki kształcenia:
- w Zespole Szkół Budowlanych: technik renowacji elementów architektury (w Technikum Budowlanym);
- w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych: kelner (w Technikum Gastronomicznym);
- w Zespole Szkół Mechanicznych: technik wiertnik, technik energetyk (w Technikum Mechanicznym nr 1);
- w Zespole Szkół Technicznych: stolarz - pod patronatem HTEP Polska Sp. z o.o. - Sunreef Yachts - jachty luksusowe w Gdańsku (w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3) oraz technik gazownictwa.
Wszystkie szkoły swoją ofertę zaprezentują na stanowiskach wystawienniczych. Będzie to dla gimnazjalistów okazja do rozmów z nauczycielami i uczniami. Każdy otrzyma także informator z ofertą gdyńskiej oświaty.

Godziny otwarcia giełdy:
11.04.2014 r. w godz. 14.00 - 18.00;
12.04.2014 r. w godz. 10.00 - 13.00.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy".