1142 (742) 2014-04-11 - 2014-04-17

Pracownie Zespołu Szkół Plastycznych bez tajemnic

Rysunek, rzeźba a może fotografia - jeżeli są Twoją pasją, warto, 11 i 12 kwietnia 2014 r. zajrzeć do Zespołu Szkół Plastycznych w Orłowie (ul. Orłowska 39).

Będzie można sprawdzić co dzieje się w pracowniach: malarstwa, rysunku, grafiki, snycerstwa, metaloplastyki, rzeźby, dekorowania wnętrz, projektowania graficznego, a także zajrzeć do pracowni ceramiki i fotografii. Po szkole oprowadzać będą uczniowie oraz nauczyciele. Pracownie otwarte będą w godz. 9.00 - 15.00.

W sobotę, 12 kwietnia w niektórych pracowniach czeka na gości niespodzianka w postaci warsztatów. W pracowni fotografii w godz. 12.00 - 15.00 odbędą się warsztaty dotyczące zasady powstawania obrazu na papierze fotograficznym pt. „Światłoczułość na tradycyjnych materiałach fotograficznych (luksografia)" Pod okiem nauczyciela fotografii, będzie można samodzielnie wyczarować obrazy luksograficzne.

W tych samych godzinach w sali 21 będzie prezentowana tradycyjna woskowa technika malowania pisanek. Ze względu na małą liczbę stanowisk, wymagane są zapisy pod adresem: galeria_debiut@wp.pl. Należy przynieść również wydmuszkę (jeśli chce się zabrać swoją pracę do domu). Ponieważ technika wymaga pracy z gorącymi przedmiotami, warsztaty te adresowane są do dzieci powyżej 11 lat.

Atrakcją, która w poprzednich latach cieszyła się dużym zainteresowaniem będzie plener rzeźbiarski na dziedzińcu szkoły. A w Galerii Debiut zobaczyć będzie można przedpremierową wystawę tegorocznych prac dyplomowych (oficjalne otwarcie 25.04.2014 r.).