1142 (742) 2014-04-11 - 2014-04-17

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza:
- na wystawę zatytułowaną „Gizela Pierzyńska-Bossak". Wystawa otwarta do 18 maja;
- do oglądania wystawy „Leon Barszczewski XIX wieczny fotograf i podróżnik". Wystawę można oglądać do końca maja.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej: www.muzeumgdynia.pl.
***
W Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest wystawa prac (malarstwo, ceramika) Izabeli Fołty „Dusza rozradowana". Gdynianka, z zawodu jest lekarzem, a także absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Gdańsku. Uprawia malarstwo olejne o różnej tematyce, najczęściej przedstawiające naturę - pejzaże, kwiaty, łąki, zwierzęta. Oprócz malarstwa tworzy prace ceramiczne - małe rzeźby oraz ceramikę użytkową w formie „witrażowych obrazów" pokrywających ściany. Wystawa potrwa do 16 kwietnia 2014 r. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do obejrzenia wystawy haftu kaszubskiego Danuty Niechwiadowicz i rzeźbiarstwa ludowego Edwarda Jastrzębskiego. Ekspozycję można oglądać w Ośrodku Kultury Kaszubsko - Pomorskiej (Filia nr 15 MBP) przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00 do końca kwietnia 2014 roku.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę Exlibrisów znakomitego miedziorytnika o międzynarodowej sławie Wojciecha Jakubowskiego. Mistrz jest autorem ponad 1000 Exlibrisów, z których część prezentowana będzie w galerii. Jest również twórcą obecnie jednej z najstarszych imprez tego typu w Polsce niezwykle prestiżowego Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku. Galeria czynna we wtorki od godz. 9.00 do 15.00, od środy do piątku od 9.00 do 16.00, w soboty i niedziele w godz. 11.00 - 16.00.
***
Mała Galeria Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera" w Gdyni przy ulicy Zawiszy Czarnego 1 zaprasza na wystawę fotograficzną Ewy Koseckiej - Judin „Kolorowy świat w zbliżeniach. Płazy, gady, owady i pajęczaki". Wystawę można oglądać do 22 kwietnia 2014 r. Ewa Kosecka - Judin jest gdańszczanką. Zajmuje się fotografią przyrodniczą. Chętnie fotografuje pejzaże Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Borów Tucholskich. Członkini Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Publikuje zdjęcia w czasopismach: Foto-Kurier (nagrodzone, wyróżnione w internetowych konkursach na zdjęcie miesiąca), National Geographic Polska oraz Digital Foto.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do obejrzenia w Domku Żeromskiego wystawy „Wielkanocne Inspiracje". To ekspozycja świątecznych ozdób, przygotowana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 39 im. kpt. ż.w. K. Jurkiewicza w Gdyni. Z licznych kartek, pisanek, zajączków, koszyczków, kwiatków i innych motywów wielkanocnych przebija pomysłowość i świąteczne ciepło. Ekspozycja na piętrze Domku Żeromskiego otwarta jest w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00 - 17.00 (wejście od ul. Zacisznej). Wystawa czynna będzie do końca kwietnia. Wstęp wolny. Informacja o działalności Towarzystwa Przyjaciół Orłowa na: www.orlowo.gdynia.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii i tkaniny Anny Greszczyńskiej - Nowińskiej z cyklu „niebieska" do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). Wystawa czynna do 23 kwietnia 2014 r. Wstęp wolny. Anna Greszczyńska - Nowińska zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, miniaturą tkacką i biżuterią. Szczególnie cenione są jej projekty i realizacje biżuterii i obiektów wykonane z bursztynu i srebra.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 18, Chylonia, ul. Kartuska 20) zaprasza do oglądania wystawy prac Julii Biały pt. „Moja wizja gdyńskiego modernizmu". Wystawa otwarta do 29 kwietnia 2014 r. (w godzinach otwarcia biblioteki). Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy malarstwa pt. „Tajemnica..." w Filii nr 3 (ul. Morska 113, Grabówek).
Grzegorz Adametz - mieszkaniec Gdyni, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swój dorobek prezentował na wystawach w Gdyńskiej Cyganerii i w Gdańsku.
Wystawa prezentowana będzie w oknach Filii nr 3 do końca kwietnia 2014 roku.
***
W Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) można oglądać wystawę pt. „Dwójka w Aniele" - wystawa fotografii, wybór z cyklu „Sylwetki, ludzie, portrety". Prezentowane są zdjęcia uczniów i nauczycieli gdyńskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Zdjęcia, które można zobaczyć w Caffe Anioł są częścią szkolnej wystawy zatytułowanej „Sylwetki, ludzie, portrety". Opiekunem Szkolnej Galerii Sztuki i organizatorem wystaw jest nauczyciel jęz. francuskiego Sławomir Tyborski.
Wystawa potrwa do 25 kwietnia 2014 r.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz Andrzej i Tomasz Felscy mają zaszczyt zaprosić na wystawę fotograficzną pt.: „Wystarczy wyjść z domu...". Wielkoformatowe zdjęcia przyrody można oglądać do końca maja 2014 r. w Gdyńskiej Szkole Społecznej przy ul. Kapitańskiej 37.
Wstęp wolny.
***
11 kwietnia 2014 r. o godz. 16.30 w Gdyna InfoBox (ul. Świętojańska 30, sala Ip.) odbędzie się wernisaż wystawy MDK „Tabu".
Na wystawę złożą się prace młodzieży licealnej, która w pracowni Rysunku Artystycznego, pod kierunkiem Anny Szpadzińskiej-Koss, artysty malarza, rysownika i pedagoga, rozwija swoje rysunkowe zainteresowania, pasje i zdolności. Zaprezentowane zostaną po dwie prace dziesięciu młodych rysowników. Wśród nich znajdą się także te, przygotowane na konkurs rysunkowy pod tytułem „TABU", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Prace wykonywane są ołówkami lub pisakami w biało - czarnej kolorystyce.
Wystawę można oglądać do 24 kwietnia.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza w poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, na wystawę prac plastycznych Romany Michalskiej i Anny Lichnerowicz.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 1 (ul. Boisko 6, Obłuże) zaprasza do oglądania wystawy „Miasto z widokiem na morze" prezentującej prace znanej gdyńskiej fotograf Haliny Wasielke-Cieślak.
Wystawę można oglądać do 29 kwietnia 2014 r. w godzinach otwarcia biblioteki.
Wstęp wolny.