1142 (742) 2014-04-11 - 2014-04-17

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 11 i 12 kwietnia o godz. 19.00 na sztukę również o Gdyni „Kolibra lot ostatni" w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Kolibra lot ostatni to pierwsza i jedyna, jak dotąd, w Polsce sztuka teatralna poświęcona Witoldowi Gombrowiczowi. Specjalnie dla Teatru Miejskiego w Gdyni napisał ją Paweł Huelle, kierownik literacki naszego teatru, jeden z najistotniejszych polskich pisarzy. To historia opowiadająca o ostatniej dobie Gombrowicza przed wypłynięciem do Argentyny, spędzonej w Gdyni, tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Mroczny komisariat policji, tętniące życiem kawiarnie, rozśpiewane piękne panie, podejrzani elokwentni panowie o odmiennej orientacji seksualnej. Tango milonga i gdyński półświatek, czyli klasyczny kryminał z historią miasta w tle.

W niedzielę, 13 kwietnia o godz. 12.00
w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się Krakowski Salon Poezji. Podczas kwietniowego spotkania w Gdyni poezję wieszcza Adama Mickiewicza przeczytają ulubieni aktorzy: Dorota Lulka, Piotr Michalski i Rafał Kowal. W ich interpretacji zabrzmią nieśmiertelne „Ballady i romanse". Majstersztyk poezji we współczesnym wydaniu. Na akordeonie zagra znakomity Paweł Nowak.

Wstęp wolny.