1144 (744) 2014-04-25 - 2014-05-01

Pięknie nakryte stoły

9.04.2014 r. w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbyła się XI edycja „ Międzyszkolnego Konkursu Nakrywania Stołów".
Ponieważ w bieżącym roku przypada 10-ta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej temat wiodący konkursu to: „Gość z kraju Unii Europejskiej przy polskim, wielkanocnym stole". Zadaniem każdej z uczestniczących drużyn było przygotowanie aranżacji stołu z nakryciem wstępnym do zaplanowanego menu uwzględniającego polskie potrawy i przynajmniej jedną potrawę charakteryzującą ojczyznę Gościa.
W konkursie wzięło udział 10 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły województwa pomorskiego o profilu gastronomiczno-hotelarskim.
Zwyciężył Zespół Szkół Gastronomiczno -Hotelarskich z Gdańska: Kinga Rybicka i Martyna Górska (opiekun Anna Bielecka - Ziuzia).
Drugie miejsce zajęły dwa zespoły z Lęborka: Powiatowe Centrum Edukacyjne Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych: Daria Suchodolska i Natalia Plichta oraz Bogumiła Frąckowiak i Anna Patelczyk (opiekun Bożena Zanewycz);
Trzecie miejsce dwa zespoły z Rumi: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych: Aneta Toruńczak i Emilia Klechowicz oraz Piotr Wacławski i Przemysław Wasylka (opiekun Magdalena Blok-Krampa).
Na siódmym miejscu uplasowały się uczennice Zespółu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych z Gdyni: Magdalena Ośka i Monika Riebandt (opiekun Anna Pobłocka) oraz Anna Piotrowska i Alicja Choińska (opiekun Maria Dawidczyk).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.