1144 (744) 2014-04-25 - 2014-05-01

Podium Mateusza Arndt na Cyprze

Na olimpijskiej 50-metrowej pływalni w Limassol na Cyprze odbył się Międzynarodowy Miting Pływacki z udziałem juniorskich reprezentacji Brazylii, Ukrainy, Grecji, Portugalii, Szwajcarii, Finlandii, Izraela, Bułgarii, Cypru oraz Polski.
W barwach naszego kraju bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Arndt. Zawodnik szkolony w Klubie Sportowym Delfin Gdynia przez trenera Przemysława Czoków zdobył srebrne medale na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym przegrywając nieznacznie z Brazylijczykami. Do medalowej kolekcji dołożył jeszcze jedno srebro, które wywalczył wspólnie z kolegami z reprezentacji w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Mateusz płynął jeszcze 1500 m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym gdzie uplasował się na 4 miejscu. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Brazylii przed Polską i Ukrainą.
Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów w barwach Polski.
Szkolenie sportowe KS Delfin Gdynia jest współfinansowane ze środków miasta Gdynia.