Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1146 (746) 2014-05-09 - 2014-05-15

Chcesz kręcić filmy? - zgłoś się na 13. Pomorskie Warsztaty Filmowe!

Gdyńska Szkoła Filmowa po raz 13. zaprasza na Pomorskie Warsztaty Filmowe. Uczestnicy wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie.

Pracami pokierują praktycy kina i znakomici wykładowcy. Swój udział w warsztatach potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik", „Stygmatyczka", „Bez wstydu"), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Dreszcze", „Ucieczka z kina Wolność", „Weiser"), operator obrazu Sławomir Pultyn (m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf") oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. „Weiser", „Katyń", „Wałęsa").

Zainteresowani uczestnictwem w 13. Pomorskich Warsztatach Filmowych, powinni wypełnić wniosek zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej: www.gsf.pl, do wniosku dołączyć, w formie pliku, pomysł na krótki film fabularny (od 1 do maksymalnie 3 stron), na zadany temat: ...i nagle zrozumiałem/am, że jestem zakochany/a... Kandydaci powinni przedstawić życiorys oraz dwie fotografie, ewentualnie swoje dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne), załączone dokumenty i prace opisać oraz zamieścić na płycie CD lub DVD i dostarczyć osobiście albo wysłać pocztą na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej (81-553 Gdynia, ul. Wrocławska 93) z dopiskiem WARSZTATY.

Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji - rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zaprosi na 13. Pomorskie Warsztaty Filmowe dwunastu uczestników. Przesyłanie zgłoszeń do 30 czerwca 2014 roku.

W rekrutacji na 13. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat, dobry pomysł na film i chce poświęcić cztery miesiące intensywnej pracy na realizację krótkiej etiudy filmowej. Przewidziane jest blisko 150 godzin praktycznych zajęć. Warsztaty odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie, w trakcie ośmiu sesji, w okresie od września do grudnia 2014 roku.

Pierwsze - w sobotę i niedzielę, 27 - 28 września 2014 r.

Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 900 zł. Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Jerzy Rados.
Organizatorem 13. Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, mecenasami przedsięwzięcia są Miasto Gdynia, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie.