UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1146 (746) 2014-05-09 - 2014-05-15

Psie fikołki w Kolibkach

Psie fikołki w KolibkachPies wybiegany to pies szczęśliwy. Podczas festynu „Psie fikołki" w niedzielę, 11 maja 2014 r. w Adventure Park w Kolibkach czworonogi będą miały mnóstwo okazji, by rozładować swoją energię. Start o godz. 12.00.

„Psie fikołki" to cykliczna impreza, która odbywa się wiosną i jesienią od 2009 roku w ramach programu „Pies w wielkim mieście", którego bohaterem jest czworonożny przyjaciel dobrze wychowany i pomocny. Zabawa jest propozycją dla właścicieli psów, którzy chcą ciekawie i konstruktywnie spędzić czas ze swoimi pupilami.

Na Psie fikołki przyjść może każdy - zarówno te osoby, które lubią psy i chcą zobaczyć jak radzą sobie z różnymi zadaniami, jak i właściciele mniej lub bardziej wytresowanych czworonogów. Swój udział w poszczególnych konkurencjach razem z czworonożnym przyjacielem można zgłosić bezpośrednio przed zawodami - zachęca Adam Majewski z gdyńskiego magistratu.  
 

Strefa I

 Agility - pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi oraz ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód. Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem.
 Parkur Agility - tu każdy wraz ze swoim psem będzie mógł spróbować swoich sił w agility(pod okiem wyszkolonej kadry).

Strefa II

Obedience i Rally-o
- miejsce, gdzie każdy ze swoim pupilem będzie mógł sprawdzić posłuszeństwo swojego psa i skorzystać z rad specjalistów w obu dziedzinach:

• Obedience - jego istotą jest nauka przez zabawę i rozwijanie kontaktu przewodnika z psem. Szkolenie powinno odbywać się na zasadzie „wzmocnienia pozytywnego", czyli nagradzania - smakołykami lub piłką, bez użycia kar czy metod siłowych. Sędzia ocenia szybkość i dokładność wykonania komend, ale również to, czy pies wykonuje je chętnie i radośnie. Pies powinien przez cały czas mieć uwagę skupioną na przewodniku. Obedience to sport dla każdego. Można go uprawiać z każdym psem i w każdym miejscu. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może sprawić wiele przyjemności.

• Rally-o - to posłuszeństwo na luzie! Rally obedience (rally-o) kształtuje pozytywną relację między przewodnikiem a psem, opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Celem rally-o jest zachęcenie do pracy z psami wszystkich, zarówno osób dorosłych, jak i osób dorosłych niepełnosprawnych fizycznie (również na wózkach inwalidzkich), młodzież czy dzieci. Zawody rally-o umożliwiają sprawdzenie własnych możliwości. W tradycyjnym obedience wymagane jest precyzyjne wykonanie ćwiczeń wymagające długotrwałego treningu. Natomiast rally-O umożliwia udział w zawodach również przewodnikom, którzy dopiero zaczynają pracę z psem. Rally-o jest świetnym przygotowaniem dla osób, które będą chciały sprawdzić się w późniejszym czasie w tradycyjnym obedience.

Strefa III

Podczas „Psich fikołków" będzie także okazja by porozmawiać:

- z lekarzem weterynarii;
- ze specjalistami od psiego żywienia;
- z psim psychologiem;
- ze specjalistami od Dogtrekkingu.

OTOZ Animals zachęcać będzie do adopcji psiaków z gdyńskiego „Ciapkowa".

Dodatkowo podczas imprezy odbędą się liczne pokazy i konkursy:

- Top - Speed - Dog (konkurs) - psy przybiegają do właściciela na zawołanie, wygrywa najszybszy pies;
- Psie sztuczki,
- Psie posłuszeństwo - rally-o i obedience;
- Dogfrisbee;
- Zawody flyball-
przebieganie psów przez płotki i inne przeszkody;
- Dogtrekking - czyli sposób na aktywny wypoczynek w towarzystwie swojego psa.


Szczegółowy program, czyli co czeka uczestników festynu:


- w godz. 12.00 - 12.20 - pokazy psich sztuczek i psiego posłuszeństwa RALLY-O;
- w godz. 12.20 - 12.40 - konkurs psie sztuczki;
- w godz. 12.40 - 12.50 - pokazy Dogfrisbee;
- w godz. 12.50 - 13.10 - konkurs Dartbee;
- w godz. 13.10 - 13.20 - pokazy Flyball;
- w godz. 13.20 - 13.40 - konkursy Top psiok;
- w godz. 13.40 - 14.00 - Dogtrekking - Niezbędnik jak posługiwać się mapą i nie zgubić w terenie;
- w godz. 14.00 - 15.00 - Dogtrekking - poszukiwanie zaginionego szlaku ADVENTURE PARKU;
- w godz. 15.00 - 15.30 - pokazy i konkursy Agility;
- w godz. 15.30 - 16.30 - pokaz i konkurs Top - Speed - Dog;
- w godz. 16.30 - 17.00 - rozdanie nagród i zakończenie.
 


Wstęp oczywiście wolny.