Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1146 (746) 2014-05-09 - 2014-05-15

Wolontariat dla młodych... „Aktywni 60+”

Centrum Współpracy Młodzieży we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni zaprasza młodych, aktywnych ludzi do udziału w wolontariacie w ramach projektu „Aktywni 60+".

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 maja 2014 r. Zajęcia odbywać się będą do końca lipca. Nie wyobrażasz sobie funkcjonowania bez telefonu komórkowego, a internetu potrzebujesz do życia jak powietrza? Nie ma dnia, żebyś nie klikał na fejsie, a codzienne pogaduchy ze znajomymi przez skype to już standard? A może po prostu korzystasz z laptopa do nauki i robienia zakupów? Zapewne dla Ciebie komputer to „bułka z masłem", ale osoby starsze nie potrafią tak łatwo odnaleźć się w zmieniającej rzeczywistości i nadal potrzebują przewodników po świecie nowoczesnych technologii. Próbą odpowiedzi na ten problem jest projekt „Aktywni 60+", w którym młodzi ludzie uczą seniorów obsługi komputera. No bo któż lepiej porusza się po cyfrowym świecie jak nie Ty?

Udział w projekcie będzie wymagał uczestnictwa w jednodniowym szkoleniu przygotowującym do pracy z osobami starszymi oraz przeprowadzenia minimum 5 jednogodzinnych warsztatów z zakresu podstaw obsługi komputera dla grupy 2-3 seniorów z Gdyni. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w wybranej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dodatkowo oferujemy możliwość udziału w ciekawych zajęciach dotyczących nowoczesnych technologii oraz wsparcie opiekuna. Wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów.

Zgłaszać mogą się osoby, które ukończyły 16 lat i nie mają więcej niż 25 lat. Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.cwm.org.pl należy przesłać e-mailem: aktywni@cwm.org.pl lub dostarcz dokumenty osobiście do siedziby organizacji (ul. Komandorska 42/4) do 18 maja 2014 r.

Projekt jest współfinansowany w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Osoba do kontaktu: Marta Wenta (e-mail: marta.wenta@cwm.org.pl, tel. 58 620 24 80.