1146 (746) 2014-05-09 - 2014-05-15

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza:
- na wystawę zatytułowaną „Gizela Pierzyńska-Bossak". Wystawa otwarta do 18 maja;
- do oglądania wystawy „Leon Barszczewski XIX wieczny fotograf i podróżnik". Wystawa otwarta do końca maja.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz Andrzej i Tomasz Felscy mają zaszczyt zaprosić na wystawę fotograficzną pt.: „Wystarczy wyjść z domu...". Wielkoformatowe zdjęcia przyrody można oglądać do końca maja 2014 r. w Gdyńskiej Szkole Społecznej przy ul. Kapitańskiej 37.
Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 (ul. Morska 113) zaprasza do oglądania wystawy prac dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pt. „Ryby, rybki i inne morskie stwory". Prezentowane są prace najmłodszych dzieci w wieku 3-5 lat wykonane na zajęciach plastycznych Klubu Małolata w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni pod kierunkiem Bogny Pniewskiej. Wystawa prezentowana będzie do 21 maja 2014 roku. Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 (ul. Morska 113) zaprasza do oglądania wystawy prac dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pt. „Ilustrujemy, projektujemy, tworzymy!". Na wystawie prezentowane są prace dzieci w wieku 6-8 lat wykonane na zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni pod kierunkiem Klary Wicenty. Prace inspirowane są książką dziecięcą. Zobaczyć można będzie ilustracje do krótkich tekstów, malarstwo i grafikę inspirowaną ulubionymi opowiadaniami, pierwsze próby projektowania książki, zabawy z literą i znakiem. Wystawa podsumowuje rok pracy pracowni. Wystawa prezentowana będzie w oknach Filii nr 3 od 22 maja do 11 czerwca 2014 roku.
***
W Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest wystawa malarstwa zatytułowana „Połączone pasją". Prace wykonane różnymi technikami, obejmujące różnorodną tematykę powstały w pracowni plastycznej istniejącej przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk", prowadzonej przez artystkę rzeźbiarkę Dorotę Białczak. Autorkami prac są: Jadwiga Filipczyk, Halina Głowacka, Alina Lech - Wierzińska, Juta Lewandowska, Danuta Kowalska, Celina Marcholewska, Maria Mazurkiewicz, Halina Okrój, Urszula Rogala, Joanna Sobiecka, Gabriela Wilk, Ewa Wróbel, Celina Zachor, Elżbieta Zarzycka i Elżbieta Zubrzycka. Wystawa do 14 maja 2014 r. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę tkaniny unikatowej Haliny Strzechowskiej - Ratajskiej i Andrzeja Buszki „Iluzja przestrzeni" do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). Wystawa otwarta do 3 czerwca 2014 r. Wstęp wolny.
Strona: www.eraartprofile.pl.
***
Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza na wystawę pasteli Moniki Artiuch „Nic w zamian". Prace artystki to w większości pastelowe portrety roześmianych dzieci, przeplatane olejami pejzaży oraz kwiatów, które stanowią zdecydowaną mniejszość. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 17 maja.
***
W Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" (w Małej Galerii im. adm. A. Karwety) oglądać można wystawę prac artystek - amatorek, członkiń Koła Malarskiego działającego przy Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera".
Wstęp wolny. Swoje prace prezentują: Małgorzata Brożek, Bogna Szpiller, Sabina Szlabs, Danuta Hencel, Katarzyna Markowska-Żal, Krystyna Patan-Gołębiowska. Wystawa czynna do 21 maja.
***
Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Francuskiej zaprasza na wernisaż kolaży Bénédicte Mezeix - Colle Girl, dziennikarki i nauczycielki języka francuskiego z Gdyni. Tytuł wystawy: „L'Ailleurs" - z innej perspektywy.
Otwarcie wystawy w piątek, 9 maja 2014 roku o godzinie 18.30 w siedzibie TPPF, ul. Starowiejska 54/4. Kontakt e- mail: tppfgdynia@poczta.onet.pl.
***
Galeria Debiut zaprasza na Wystawę Prac Dyplomowych 2014, uczniów Zespołu Szkół Plastycznych. Wystawa czynna do 13.05. Dyplomy zrealizowane zostały w pracowniach: Fotografii, Dekorowania Wnętrz, Ceramiki i Projektowania Graficznego. Galeria czynna od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 16.00, w sob. i niedz. od 11.00 do 16.00.
***
Studenci Pomorskiej Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Gdyni w sobotę, 10.05.2014 r. zaprezentują sztukę nieograniczonej wyobraźni w kilku wymiarach. Wystawa pod hasłem „Studenci dla studentów" będzie m.in. prezentacją malarstwa, sztuki graficznej i fotograficznej. Odbędzie się także pokaz mody. Swoje pasje artystyczne młodzi ludzie rozwijają pod okiem wykładowców PWSNS. Młodzi ludzie zapraszają w godz. 11.00 - 20.00 do siedziby uczelni przy ul. Opata Hackiego 8-10. Wernisaż wystawy o godz. 14.45.
Wstęp wolny.
***
W Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) oglądać można prace laureatów konkursu „Od morza jesteśmy" - dzieci i młodzieży z Polski oraz z obszaru Morza Bałtyckiego. Prace inspirowane są życiem na morzu, pracą ludzi morza, baśniami i legendami, historią, tradycja i panoramą miast nadmorskich. W tym roku wpłynęło 3.936 prac z 436 placówek z Polski, Rosji, Litwy i Ukrainy. Nagrody główne przyznano 52 laureatom, a 171 wybranych przez jury najlepszych prac pokazano na wystawie w Elblągu pod koniec ubiegłego roku. Organizatorem konkursu jest elbląski Młodzieżowy Dom Kultury, wspierany przez Sekretariat Stowarzyszenia Gmin RP „Euroregion Bałtyk".
Wystawę w Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni można oglądać do 30 maja 2014 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. To już XXV edycja Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „Od morza jesteśmy".