1146 (746) 2014-05-09 - 2014-05-15

Zapisz się do Nocnego Biegu Świętojańskiego i pobiegnij nową trasą

Jeszcze nie odbył się Bieg Europejski, a już można zapisać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego - trzeciej imprezy biegowej w ramach tegorocznego Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. Te nietypowe zawody wystartują 20 czerwca, o godzinie 23.59. Na biegaczy czeka częściowo zmodyfikowana trasa.

Zmiana spowodowana jest rosnącą popularnością gdyńskich biegów. Do Biegu Europejskiego 10 maja zapisało się prawie sześć tysięcy osób! Dbając o bezpieczeństwo zawodników, od czerwca postanowiliśmy wytyczyć bardziej przepustową trasę - mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. Jednocześnie staraliśmy się, aby była równie atrakcyjna, co poprzednia. Co ważne, już uzyskaliśmy atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli czasy uzyskane podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego i kolejnych będą oficjalne - dodaje.

Zatem co się zmieniło?

Opisując najprościej - odwrócony został kierunek w pierwszej części trasy. Tuż po starcie z alei Jana Pawła II uczestnicy pobiegną ulicą Waszyngtona, jednak w lewo skręcą o jedną przecznicę wcześniej niż do tej pory. Ulicą św. Wojciecha peleton dotrze do Portowej, a potem zamiast wbiegać na wiadukt, skieruje się w lewo w ulicę Wendy, przebiegnie obok parku trampolin Jump City, następnie ulicą Jana z Kolna obok Miejskich Hal Targowych i dalej Janka Wiśniewskiego aż do Węzła Ofiar Grudnia '70. Wówczas ulicą Polską, Chrzanowskiego, ponownie Wendy i dalej św. Piotra biegacze powrócą do ulicy Waszyngtona. Od tego momentu trasa poprowadzi już „starym torem", czyli przez Skwer Kościuszki, ulicę Świętojańską, aleję Marszałka Piłsudskiego i bulwar Nadmorski. Razem - 10 kilometrów.
Dodajmy, że zarejestrować się można na stronie internetowej:
http://www.sts-timing.pl/biegswietojanski/index1.php, a termin przyjmowania zapisów upływa 9 czerwca 2014 roku.