Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1146 (746) 2014-05-09 - 2014-05-15

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 9 i 10 maja o godz. 19.00 na komedię Carla Goldoniego „Awantury Weneckie - Il Teatro Comico" w reżyserii Tadeusza Bradeckiego.

Życie aktora nie jest tak różowe jak się wydaje. Dyrektor teatru przekonuje się o tym na własnej skórze. Głodni aktorzy wpraszają się do niego na obiad, kawę, podwieczorek... Słynna komedia dell'arte za pomocą kostiumów z epoki przeniesie Państwa do XVIII wiecznej Wenecji gdzie „awantury weneckie" toczą się non stop. Zapraszamy serdecznie!

11 maja o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl „Pokojówki" Jeana Geneta w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Dziś autor tego tekstu znalazłby się na okładkach wszystkich kolorowych pism, a jego twórczość sprzedawałaby się w tysiącach egzemplarzy. Skandalista i wyrzutek, który zmienił oblicze współczesnego teatru. „Pokojówki" zaś mają tę zaletę, że skupią uwagę każdego. Rozśmieszą. Bo jak to? Faceci przebierają się za kobiety? Zawsze śmieszne. Rozgrzeją. Bo podejrzane napięcie erotyczne buzuje w nich od pierwszych scen i słów. Utrzymają w napięciu. Bo uknuli misterny plan zbrodni, która... No właśnie. Francuski thriller erotyczny ze skomplikowaną zbrodnią w tle. Można powiedzieć, klasyka współczesnego dramatu, ale i scenariusz na hollywoodzki hit.


R@port w Teatrze Miejskim w GdyniWięcej informacji na stronie internetowej: www.teatrgombrowicza.art.pl.