1148 (748) 2014-05-23 - 2014-05-29

Młody człowieku - dołącz do Wymiennikowni!

„Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń dla młodzieży" w Gdyni to projekt, w którym można nauczyć się tańczyć hip-hopu, mówić po rosyjsku czy dowiedzieć się więcej o zawodzie dziennikarza. Uczestnicy projektu zdobywają coraz to nowe umiejętności i... dobrze się przy tym bawią. W najbliższym czasie będzie można zagrać w planszówki i przygotować królewskie śniadanie. Ale po kolei:
27 maja można zagrać w planszówki, a trzy dni później, 30 maja, wziąć udział w kolejnych warsztatach z cyklu D.I.Y. czyli „Zrób to sam" i nadać zbędnym wydawałoby się przedmiotom drugie życie. Na 10 czerwca zaplanowano kolejne warsztaty kulinarne, których tematem będzie tym razem „królewskie śniadanie".

Warto przyłączyć się do przedsięwzięcia, bo udział w nim jest całkowicie bezpłatny i daje osobom w wieku 13-25 lat szansę na rozwinięcie skrzydeł.

W grafiku realizowanych zajęć jest kilkanaście pozycji, wśród nich m.in. nauka języka portugalskiego, warsztaty tłumaczeniowe z angielskiego i niemieckiego, zajęcia parkour i breakdance, tworzenie gry komputerowej, warsztaty rozwoju osobistego, zajęcia pt. „praktyka grafika" a także warsztaty dziennikarskie i fotograficzne. Szczegóły dotyczące terminów i adresów znaleźć można na facebookowym profilu „Wymiennikowni" oraz na stronie www.wymiennikownia.org.

Zajęcia prowadzą specjaliści z danej dziedziny, ale także sami uczestnicy projektów - tak jest np. w przypadku zajęć z bboyingu. Ideą przedsięwzięcia jest bowiem edukacja rówieśnicza, czyli wzajemne zarażanie się swoimi pasjami. A to oznacza, że jeśli ktoś ma pomysł na zajęcia, które mogły by być pod egidą „Wymiennikowni" prowadzone, może to zgłosić wysyłając maila pod adres: wymiennikownia@ppnt.gdynia.pl.