1149 (749) 2014-05-30 - 2014-06-05

Dzień Dziecka w Gdyni

Dzień Dziecka to okazja sprawienia wielkiej frajdy swoim pociechom, a jednocześnie chwila kiedy sami możemy wrócić wspomnieniami do tego święta. Dlatego zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy, bo różnorodnych atrakcji w Gdyni nie zabraknie.  
Oto szczegóły:
 
Wielki Festyn RodzinnyWielki Festyn Rodzinny
1 czerwca - od godz. 11.00 do 17.00 przy pomniku „Rybek" na Bulwarze Nadmorskim i Plaży Gdynia Śródmieście. Udział i wszystkie atrakcje bezpłatne.
O godzinie 14.00 przy pomniku prezydent Gdyni Wojciech Szczurek przekaże dzieciom symboliczne klucze do bram miasta. Impreza pod patronatem Radia Gdańsk.
Wśród atrakcji:
- dmuchane place zabaw;
- rodzinne gry i zabawy kajakowe na plaży;
- joga dla dzieci z elementami acro-jogi;
- warsztaty decoupage;
- warsztaty robotyki;
- pokaz sztuki walki capoeira;
- ścianka wspinaczkowa;
- gra w kręgle;
- gry planszowe i puzzle;
- malowanie kartonowych modeli statków pirackich;
- zajęcia plastyczne: miecze pirackie z kartonu, chusty pirackie;
- rysowanie kredą;
- występ orkiestry kotłów karaibskich;
- występ dudziarzy;
- pokazy układów tańca gdyńskiej grupy cheerleaderek juniorek;
- zajęcia nauki układów tańca prowadzone przez gdyńskie cheerleaderki;
- zumba dla mam z dziećmi;
- pokazy sekcji tanecznej breakdance;
- eksperymenty: "Temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot?" i megabańki mydlane;
- malowanie twarzy, animacje i gry dla dzieci, modelowanie różnych figur z baloników;
- ekspozycja wozów strażackich i policyjnych, wojskowych aut ciężarowych oraz Straży Miejskiej (bus-ekopatrol, skuter, konkursy z nagrodami);
- test „Małego policjanta" - do zdobycia „Legitymacja małego policjanta";
- symulatory rajdowe GT5;
- pokazy sekcji karate oraz kick-boxing;
- dla rodziców: wyścigi kajakowe na trasie: Plaża Śródmieście - molo w Orłowie - Plaża Śródmieście - start godz. 13.00;
- bezpłatne zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, okrętu ORP Błyskawica oraz Statku Muzeum „Dar Pomorza".***********

1 czerwca - Dzień Dziecka na Szlaku KulinarnymDzień Dziecka na Szlaku Kulinarnym


1 czerwca - Dzień Dziecka na Szlaku Kulinarnym, od godz. 10.00. Udział bezpłatny.

Z okazji Dnia Dziecka Szlak Kulinarny Centrum Gdyni zaprasza wszystkich małych kucharzy na zabawę we wspólne gotowanie do Dziecięcej Akademii Kulinarnej! Będą kroić, szatkować, mieszać, ugniatać, wałkować, ozdabiać, piec i gotować, a na zakończenie najprzyjemniejsza część - zjedzenie przygotowanych razem pyszności. Bezpłatne warsztaty odbędą się w pięciu różnych restauracjach na Szlaku Kulinarnym, więc każde dziecko będzie mogło wybrać potrawę, którą najbardziej lubi i nauczyć się jak ją przyrządzić.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Zapisy na wybrany warsztat (prosimy wskazać nazwę restauracji) pod adresem: projekty@arg.gdynia.pl

Warsztaty kulinarne dla dzieci w ramach Dziecięcej Akademii Kulinarnej odbędą się w niedzielę 1 czerwca w następujących restauracjach na Szlaku Kulinarnym:
- godz. 10.00 - Chwila Moment - warsztaty „Jak pięknie udekorować muffiny i inne słodkie wypieki" - Gdynia InfoBox, taras na Ip., ul. Świętojańska 30;
- godz. 12.00 - Coco - warsztaty „Zabawa z kuchnią włoską" - Centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21;
- godz. 10.00 - Kapitan Cook - warsztaty „Poznajemy morskie smaki" - al. Jana Pawła II 2;
- godz. 10.00 - Pesto - warsztaty „Robimy razem ulubioną pizzę" - al. Jana Pawła II 9 /al. Topolowa;
- godz. 10.00 - U Muzyk'uff - warsztaty „Owocowy mix na powitanie lata" - ul. Derdowskiego 9-11.

 
***********


„Zwariowany Dzień Dziecka w Bibliotece"

2 czerwca - „Zwariowany Dzień Dziecka w Bibliotece", godzina 17.00. Wstęp wolny.
Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (ul. Morska 113) zaprasza na spotkanie z zespołem Majestic, który wystąpił w programie „Must Be The Music", gdzie dotarł aż do półfinału. Muzycy na spotkaniu, muzycy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" przeczytają „Wierszyki - trzeszczyki", oraz „Dranie w tranie czyli wiersze trudne niesłychanie" Agnieszki Frączyk. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy pod nr telefonu: 58 627 09 59 lub osobiście w bibliotece.


***********

Spektakl „KopciuszekSpektakl „Kopciuszek" w Centrum Kultury w Gdyni 

1 czerwca - Spektakl „Kopciuszek" na Dzień Dziecka w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51), godz. 11.00.
Klasyczna, mądra baśń w całkiem nowym wydaniu. Piękne i kolorowe kostiumy, dynamiczna choreografia, porywająca muzyka, wyraźne i charakterystyczne postaci. Na spektakl zapraszamy dzieci młodsze, starsze a także dorosłych...
Łatwiej Kopciuszkowi zebrać odwagę i wyruszyć na bal do Księcia, kiedy wszyscy razem wykonają wspólny taniec.

Reżyseria: Tomasz Podsiadły. Scenariusz: Miron Miotk. Kostiumy i scenografia: Magdalena Kurek. Asystent reżysera: Weronika Miotk. Czas trwania: 70 min. Bilety: 15 zł.

 
***********


Dzień Dziecka w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Dzień Dziecka w Teatrze Muzycznym

Po raz pierwszy w historii Teatru Muzycznego w Gdyni jednego dnia odbędzie się pięć spektakli na trzech różnych scenach.

Dla najmłodszych widzów przygotowano wiele atrakcji. Teatr wspólnie z Komendą Miejską Policji w Gdyni organizuje Dzień Dziecka pod hasłem „Bezpieczne wakacje". Przed każdym spektaklem gdyńscy policjanci opowiedzą o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a przed Teatrem będzie czekał samochód strażacki, policyjny i karetka pogotowia. Po spektaklu każdy z widzów będzie miał okazję dokładnie zajrzeć w każdy zakamarek i pozna tajemnice działania uprzywilejowanych pojazdów.
 
 
***********


Dzieciaki Górą czyli świętujemy Dzień Dziecka i 7 urodziny EXPERYMENTU„Dzieciaki górą!" - Centrum Nauki EXPERYMENT

31 maja i 1 czerwca - „Dzieciaki górą!".  Dzień Dziecka i 7. urodziny Centrum Nauki EXPERYMENT, w godzinach od 10.00 do 19.00 (al. Zwycięstwa 96/98). Wstęp: 12 zł bilet ulgowy, 20 normalny.

  Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_94478.html
 
 
 
 
 
 
 
************

„Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Gdyni„Zdrowie, radość, ekologia" - Skwer w Gdyni

1 czer
wca -  godz. 11.00-15.00. Wstęp wolny. 
Dla dzieci i ich rodzin będą zagwarantowane gry, zabawy oraz mnóstwo atrakcji (wozy straży miejskiej i pożarnej, nauka pierwszej pomocy) i konkursy w których będzie można wygrać nagrody i upominki. Impreza odbędzie się pod hasłem „Zdrowie, radość, ekologia".

************


Żółto-niebieski Dzień Dziecka
Kibice Razem-Arka Gdynia oraz Checz Gdynia zapraszają do udziału w Żółto-Niebieskim Dniu Dziecka 2014!Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, projekt "Kibice Razem-Arka Gdynia" oraz Checz Gdynia zapraszają do udziału w Żółto-Niebieskim Dniu Dziecka 2014!
W programie dla najmłodszych między innymi: turniej piłkarski, wizyta piłkarzy Arki Gdynia, konkursy z nagrodami, przygotowanie oprawy meczowej, poczęstunek a dla rodziców samochodowa myjnia parowa. Impreza odbędzie się w niedzielę 1 czerwca, w godz. 14.00 - 17.00 na obiektach Checzy przy ul. Zamenhofa 17 w Gdyni.
 
 
 
 
 
************
31 maja - „Proszę słonia - U Muzyk'uff„Proszę słonia" - U Muzyk'uff

31 maja - „Proszę słonia" - U Muzyk'uff (ul. H. Derdowskiego 9-11), godz. 13.00. Wstęp wolny.
Spotkanie z przygodami Pinia i słonia Dominika, cudownych bohaterów książki Ludwika Jerzego Kerna - "Proszę słonia". W programie liczne gry i zabawy, wspólne rysowanie i kolorowanie słoni, zagadki przyrodnicze oraz wysłuchanie fragmentów wspaniałej książki "Proszę słonia". Impreza połączona ze sprzedażą audiobooka "Proszę słonia" w interpretacji Anny Seniuk. **********Klub Marynarki Wojennej Riwiera zaprasza na prawdziwy chrzest morski, na pokładzie ORP „BłyskawicaChrzest morski na pokładzie ORP „Błyskawica"

1 czerwca - Klub Marynarki Wojennej "Riwiera" zaprasza na prawdziwy chrzest morski, na pokładzie ORP „Błyskawica", godz. 11.00 - 13.00. Wstęp wolny.
Na pokładzie najstarszego zachowanego niszczyciela na świecie najmłodsi zostaną przyjęci w poczet poddanych Króla Neptuna. Kandydaci na wilków morskich będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną, odwagą oraz sprostać wszelkim wymyślnym próbom, którym zostaną poddani. Każde dziecko, które dzielnie pokona własne słabości, otrzyma z rąk Neptuna odznakę wilka morskiego. W tym dniu na pokład wchodzą tylko dzieci, rodzice mogą obserwować swoje pociechy z nabrzeża. Dla dzielnych morskich wilków (oraz dla ich opiekunów oczywiście), zagra Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej, mistrzem ceremonii będzie DJ SO SO BLACK.***********
 
"Dzień Dziecka z Centrum Gdynia Waterfront"

1 czerwca - "Dzień Dziecka z Centrum Gdynia Waterfront" (ul. Waszyngtona 21), godz. 11.00-17.00. Udział jest bezpłatny.
Na świeżym powietrzu, na placu przy budynku Centrum Gdynia Waterfront (dawne Centrum Gemini) w Gdyni, portal zSzafkiWziete.pl przygotował dla wszystkich niesamowite atrakcje:
- stoiska związane z tematyką dziecięcą (ubrania, gadżety, zabawki);
- gry i zabawy dla dzieci (kącik zabaw, malowanie buziek, bańki mydlane, trampoliny i inne);
- stoisko z drobnymi przekąskami (ciasteczka, żelki, napoje);
- działalność charytatywna (zbiórka na leczenie chorej na białaczkę Jagódki);
- konkursy z nagrodami;
- wodzirej;
- muzyka na żywo;

***********


"Dzień Dziecka z Gwiezdnymi Wojnami" Centrum Handlowe Klif 

1 czerwca - "Dzień Dziecka z Gwiezdnymi Wojnami" Centrum Handlowe Klif (al. Zwycięstwa 256), godzina 12.00-18.00. Wstęp wolny.
Tego dnia centrum handlowe zamieni się w odległą galaktykę. Począwszy od oryginalnej i specjalnie zaprojektowanej scenografii, poprzez postaci z sagi Georga Lucasa a na mocy gwiezdnych atrakcji skończywszy. Na milusińskich czeka mnóstwo wyjątkowych niespodzianek i animacji.


***********


„Dzień Dziecka w U7"

31 maja i 1 czerwca - „Dzień Dziecka w U7" (ul. Świętojańska 133), godzina 15.00-18.00.
1 czerwca do U7 w Gdyni zawitają piłkarze Arki Gdynia - będzie mnóstwo konkursów, będzie loteria z nagrodami, a do wygrania wejściówki do U7, karnety na mecz "żółto-niebieskich", czy gadżety Arki Gdynia. W dwa weekendowe dni na dzieci czekać będą animatorki. Dodatkowo, obowiązywać będzie promocja 1+1 - w cenie jednej, rodzinnej gry w kręgle lub bilard, druga gratis. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godzinie 15.00 poczęstunek szampanem bezalkoholowym.***********


„Weekend dla dzieci w Pit Stop Gdynia„Weekend dla dzieci" w Pit Stop Gdynia

31 maja i 1 czerwca - „Weekend dla dzieci" w Pit Stop Gdynia (ul. Węglowa 22), godz. 12.30-22.00.
W ten weekend obowiązywać będzie 50% zniżki na gokarty i na Zoltar. Do 8 minutowego wyścigu osoby dorosłej, dziecko w małym gokarcie gratis.
 
 
 
 
 
 
 
 

***********


„Dzień Dziecka w Jumpcity"

31 maja i 1 czerwca - „Dzień Dziecka w Jumpcity" (ul. T. Wendy 7/9), godz. 10.00-22.00. Atrakcje w dzień dziecka nie są objęte żadną dodatkową opłatą. Obowiązuje standardowy cennik weekendowy.
Aby nadać szczególny klimat temu dniu, na obiekcie będzie można spotkać przebranych animatorów, którzy zadbają o to, aby każde dziecko, mniejsze czy większe poczuło się wyjątkowo. Za sprawą słodkich podarunków w postaci malowania twarzy i konkursów, każdy będzie mógł poczuć beztroski klimat dzieciństwa.

***********
 
„Trzy, dwa, jeden - ODJAZD!owy Dzień Dziecka!" w Teatrze Gdynia Główna

1 czerwca - „Trzy, dwa, jeden - ODJAZD!owy Dzień Dziecka!", Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1), od godziny 12.00.
W repertuarze:
- godz. 12.00, „Śpiąca Królewna", na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta. Adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska. Obsada: Luba Zarembińska, Piotr Srebrowski. Projekt i wykonanie lalek: Grażyna Rigall.
Czas trwania: 40-45 min; spektakl dla widzów od lat 3. Bilety: 15 zł, karnet na wszystkie spektakle: 50 zł.

- godz. 14.00, „Wielkie Ciasto', insp. opowiadaniem J.R.R. Tolkiena „Kowal z Podlesia Większego". Scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski. Obsada: Radosław Smużny, Konrad Till. Muzyka: Sówka Sowińska.
Czas trwania: 40 - 45 min, spektakl dla widzów od lat 3. Bilety: 15 zł, karnet na wszystkie spektakle: 50 zł.

- godz. 16.00, „Braciszek i Siostrzyczka", na podstawie baśni braci Grimm. Reżyseria: Luba Zarembińska. Obsada: Karolina Gaffke, Luba Zarembińska. Projekt lalek: Magdalena Baragli.
Czas trwania: 40-45 min, spektakl dla widzów od lat 3. Bilety: 15 zł, karnet na wszystkie spektakle: 50 zł.

- godz. 18.00 „Ściana na świat", wg. Sergea Krybusa. Reżyseria: Ewa Ignaczak. Obsada: Wojciech Jaworski. Opracowanie muzyczne: Tomasz Antonowicz.
Czas trwania: 60 min, spektakl dla widzów od lat 12. Bilety: 20/30 zł, karnet na wszystkie spektakle 50 zł.
 

***********
 
Multikino dla swoich najmłodszych kinomanów zaplanowało atrakcje od 30 maja do 2 czerwca Multikino - Długi Dzień Dziecka


Multikino dla swoich najmłodszych kinomanów zaplanowało atrakcje od 30 maja do 2 czerwca. W repertuarze w specjalnej cenie biletu za 13 zł znajdą się: „Pan Peabody i Sherman", „Violetta. Koncert", „Lego-Przygoda", „Muppety: poza prawem". A premierowo: „Listonosz Pat", „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki" oraz „Czarownica" w regularnej cenie. Poza najpopularniejszymi animacjami na dzieci w Multikinie będą czekały atrakcje: animacje, konkursy, zabawy i wiele innych.