1149 (749) 2014-05-30 - 2014-06-05

Finał European Cycling Challenge 2014

To już ostatnia szansa, by wesprzeć gdyńską drużynę w European Cycling Challenge, czyli rowerowej rywalizacji kilkudziesięciu miast Europy. Zwieńczeniem akcji i okazją do powalczenia o jak najlepszy wynik będzie wspólny przejazd i piknik rowerowy 31 maja 2014 r.


UWAGA! Kierowcy tego dnia muszą spodziewać się utrudnień (godz. 11.00.12.00) w ruchu drogowym podczas przejazdu ze Skweru Kościuszki w kierunku Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego (al. Zwycięstwa 96/98). Szczegółowa trasa poniżej. 
  
Przejazd i piknik rowerowy - harmonogram:
- godz. 11.00 - przejazd rowerowy Skwer Kościuszki - ul. Świętojańska - Węzeł Franciszki Cegielskiej - ul. Kazimierza Górskiego - ul. Łużycka - ul. Halicka - ul. Sandomierska - ul. Wrocławska - ul. Wielkopolska - Al. Zwycięstwa - Pomorski Park Naukowo Technologiczny Gdynia,
- godz. 12.00 - rozpoczęcie części oficjalnej / powitanie -  Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, Pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. polityki rowerowej,
- godz. 12.05 - powitanie i podziękowanie uczestnikom - Maciej Karmoliński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni,
- godz. 12.15 - powitanie uczestników przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia,
- godz. 12.25 - pierwsza tura losowania nagród,
- godz. 12.45 - pokaz tańca irlandzkiego - szkoła tańca ISTA,
- godz. 13.15 - podziękowanie partnerom ECC2014 w Gdyni,
- godz. 13.45 - druga tura losowania nagród,
- godz. 15.00 - zakończenie pikniku rodzinnego.

Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody, m.in.: voucher na kolację w restauracji Malika, darmowe wejścia do JUMPCITY w Gdyni, gry planszowe ufundowane przez firmę Promotion.pl czy zestawy gadżetów od Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia i OPEC.
 
Dodatkowe atrakcje, przez cały czas trwania pikniku:
- zabawa z Professorem Why, edukacyjną grą działająca na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości od CTAdventure,
- symulatory lotów - firma Airborn,
- trampolina od Jumpcity,
- atrakcje dla najmłodszych od Centrum Nauki EXPERYMENT,
-  foodtruck oraz rowerowa kawiarnia.
 
Dodatkowo, Cafeart U Muzyk'uff. Specjalnie dla gdyńskich rowerzystów obowiązują specjalne Happy Hours. Codziennie, w godz.13-15, dla wszystkich cyklistów odwiedzających lokal przy ul. Derdowskiego obowiązuje 15% zniżka na jedzenie i napoje bezalkoholowe. UWAGA! Promocja obowiązuje aż do 31 października!
 

European Cycling Challenge to wyzwanie, które Bolonia rzuciła europejskim miastom. Chodzi o to, by mieszkańcy w ciągu miesiąca przejechali rowerem jak największą liczbę kilometrów. Gdynia chętnie na to wyzwanie odpowiedziała i przez cały maj dzielnie walczy z konkurencją. Póki co 731 rowerzystów przejechało niemalże 72000 km. "Jesteśmy dumni, że gdynianie lubią rywalizację i że nawet niedoskonała jeszcze infrastruktura nie przeszkadza w codziennych dojazdach" -  mówi Zygmunt Zmuda–Trzebiatowski, pełnomocnik prezydenta do spraw komunikacji rowerowej.