1149 (749) 2014-05-30 - 2014-06-05

Nowe parkingi dla rowerów

Kolejne udogodnienie dla gdyńskich rowerzystów. Przy ważnych węzłach przesiadkowych i w atrakcyjnych turystycznie miejscach Gdyni powstały parkingi rowerowe.
To część projektu Rozwój komunikacji rowerowej aglomeracji trójmiejskiej współfinansowanego z funduszy unijnych. Parkingi są zadaszone, funkcjonalne i - co bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa - wszystkie są objęte systemem monitoringu. Cztery z nich powstały przy ważnych węzłach komunikacyjnych w pobliżu stacji Szybkiej Kolei Miejskiej: Chylonia, Grabówek, Wzgórze św. Maksymiliana i Orłowo. Pozostałe zainstalowano w popularnych miejscach spacerów: przy bulwarze Nadmorskim, Centrum Kwiatkowskiego, w Babich Dołach i przy promenadzie Marysieńki w Orłowie.
Każdy z parkingów wyposażono w tablicę informacyjną z mapką ścieżek rowerowych oraz instrukcjami, w jaki sposób odpowiednio przypiąć rower do stojaka. Jak bowiem pokazują statystyki, prawie 90% właścicieli używa do tego celu zwykłej linki, z którą nawet średnio doświadczony złodziej łatwo się upora.
Oprócz parkingów rowerowych, w mieście stanęło też wiele pojedynczych stojaków, głównie w okolicach szkół i przedszkoli.