1149 (749) 2014-05-30 - 2014-06-05

Zobacz, to co najlepsze w Teatrze Muzycznym

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Miejski zaprasza, 31 maja o godz. 16.00 i 1 czerwca o godz. 12.00 na familijną baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu" w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Nieśmiertelna baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach, dobro zwycięża.
Magiczna atmosfera, porywające piosenki i przyjaźń, która wszystko zwycięża!

Widzów dorosłych 1, 5 i 15 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na wielokrotnie nagradzany SPEKTAKL ROKU - „Idąc rakiem" Güntera Grassa w adaptacji Pawła Huellego i reżyserii Krzysztofa Babickiego. Przedstawienie jest wystawiane w naturalnej scenerii „Daru Pomorza". Zagadki przeszłości! Morze! Tajemnica! Internet i zbrodnia! Około 20 mil morskich od Łeby, ponad 40 metrów pod wodą, na dnie Bałtyku spoczywa wrak dawnego niemieckiego statku pasażerskiego „Wilhelm Gustloff". W 1945 roku wypłynął on z portu w Gdyni w rejs ewakuacyjny, z tysiącami ludzi na pokładzie. Został zatopiony przez radzieckie torpedy tuż po wypłynięciu. Uratowało się niewielu. Wśród nich Tulla Pokriefke i jej syn, narodzony tej tragicznej nocy - bohaterowie „Idąc rakiem". Katastrofa na każde z nich wpłynęła inaczej. Tulla wciąż pielęgnuje w sobie pamięć o niej, jej syn - przeciwnie - pragnie o wszystkim zapomnieć...

Szczegóły na stronie internetowej: www.teatrgombrowicza.art.pl.