1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Błękitne Flagi dla Gdyni

Kąpielisko Gdynia Śródmieście i Marina Gdynia otrzymały prestiżowe wyróżnienia Błękitnej Flagi na sezon 2014! Błękitna Flaga jest międzynarodowym programem Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej, pozarządowej organizacji ekologicznej z siedzibą w Danii, utworzonej w 1981 roku, zrzeszającej organizacje narodowe pełniące rolę krajowych koordynatorów programów FEE.

Celem programu jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Program Blue Flag ma na celu promocję zrównoważonego rozwoju w obszarze plaż i kąpielisk, marin oraz indywidualnych łodzi.
W ciągu ostatnich lat program Blue Flag stał się certyfikatem rozpoznawanym oraz respektowanym na arenie międzynarodowej.
Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Dzięki ujednoliconym kryteriom możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój wspólnych obszarów.

Podczas tegorocznych obrad Międzynarodowego Jury w Kopenhadze Błękitne Flagi zostały przyznane dla ponad 4000 plaż oraz marin z 48 krajów.

ikona