1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Gry planszowe w Wymiennikowni

Jeśli Twoją pasją są gry planszowe, zarezerwuj czas w środę, 18 czerwca, od godz. 18.00. Na ten dzień, w ramach realizowanego w Gdyni projektu „Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń współpracy na rzecz młodzieży", zaplanowano Nocne Granie. Miejscem rozgrywek stanie się Strefa Startup Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96, nad Experymentem). Na uczestników będą tu czekać plansze, pionki, karty i wszystko, co do grania potrzebne - w tym zakresie wsparcia udziela Rebel.pl.

Każdy chętny może też przynieść swoją ulubioną planszówkę i zaprosić innych do rywalizacji.
Na stanowiskach komputerowych, punktualnie o godz. 18.00, premierę mieć będzie „Wiesz co chcesz - gra o współczesnych zagrożeniach". To projekt zrealizowany przez młodych ludzi skupionych wokół „Wymiennikowni", którzy za cel postawili sobie przestrzec rówieśników przed niebezpieczeństwami, jakie niesie sięganie po używki.

Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu „Wymiennikowni", poświęconej wydarzeniu stronie: https://www.facebook.com/events/1438275786422300/ oraz na www.rebel.pl

Nocne Granie to dobra okazja, by zapoznać się z całym projektem. Do „Wymiennikowni" dołączyć może każdy gdynianin w wieku 13-25 lat - i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ramach przedsięwzięcia prowadzone są bowiem - całkowicie bezpłatnie - między innymi warsztaty tłumaczeniowe z angielskiego i niemieckiego, nauka portugalskiego, zajęcia parkour i breakdance, warsztaty dziennikarskie. Można poznać zasady zdrowego żywienia, dowiedzieć się, co to znaczy żyć ekologicznie i nauczyć, jak dać drugie życie zbędnym czy zniszczonym, wydawało by się, przedmiotom.

By dołączyć do którejś z grup, wystarczy wysyłać maila: wymiennikownia@ppnt.gdynia.pl.

ikona