Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Letnia strefa gastronomiczna przy fontannie

Letnia strefa gastronomiczna przy fontannie, materiały AmRestKawa z szumem fontanny w tle? W letnie popołudnie to czysta przyjemność. Co najmniej przez najbliższe trzy lata będzie to możliwe na skwerze Kościuszki. Powstały tam sezonowe punkty gastronomiczne - kawiarnia Starbucks i lokal sieci KFC oraz plac zabaw dla dzieci. To efekt umowy pomiędzy gminą Gdynia i firmą AmRest, właścicielem obu marek.

Dwa przeszklone lokale o wymiarach 8 x 7 m i 9 x 7 m staną po obu stronach fontanny. Każdy z nich ma też zewnętrzne patio z eleganckimi parasolami i miejscami do siedzenia. Ponadto, w jednym rogu placuurządzono plac zabaw dla najmłodszych z poliuretanową nawierzchnią i huśtawkami, zjeżdżalnią, a także małymi karuzelami. Będzie też gdzie zostawić rower, bo projekt zakłada także postawienie stojaków.

Letnia strefa gastronomiczna przy fontannie, materiały AmRestPodobna strefa gastronomiczna funkcjonowała w tym miejscu w 2012 roku i cieszyła się dużym powodzeniem - mówi Tomasz Banel, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości w Urzędzie Miasta Gdynia. Podobała się zarówno mieszkańcom, jak i turystom, dlatego postanowiliśmy umożliwić jej powstanie również w tym roku. Tym bardziej, że czekają nas wielkie imprezy: Open'er Festival, Red Bull Air Race i zlot żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Cieszymy się, że dzierżawą zainteresował się właściciel znanych globalnych marek - dodaje.

Dzierżawcę wyłoniono w drodze przetargu nieograniczonego. Umowa została podpisana na trzy najbliższe sezony. Strefa będzie działać w okresie letnich miesięcy - od początku czerwca do końca września.

Wizualizacje - materiały AmRest

ikona