1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Rękodzieło na polanie - piknik rodzinny

Projekt „O matko, Ty szyjesz!" realizowany przez Fundację Mamy z Morza właśnie się kończy, ale przed nami jeszcze ostatnie wydarzenie z nim związane, otwarte dla wszystkich chętnych. Podczas spotkań, które trwały od stycznia, seniorki uczyły mamy małych dzieci dziergać, szyć na maszynie i robić na drutach. Najbliższy czas to finał tej nauki i możliwość dołączenia do działań.
Piknik rodzinny pt. „Rękodzieło na polanie", odbędzie się w sobotę, 7 czerwca o godz. 12.00 na Bulwarze Nadmorskim (okolice restauracji Barracuda). Podczas niego odbędą się warsztaty z rękodzieła (decoupage, nauka podstaw dziergania na szydełku i na drutach) oraz gry i animacje dla dzieci: wielkie bańki mydlane, tworzenie pajęczyny z włóczki oraz zabawy plastyczne z włóczką w roli głównej.
Podczas pikniku zaprezentowane także zostaną gotowe koce - dzieło seniorek i mam, uczestniczek projektu, na których będzie można przysiąść, przekąsić przygotowane smakołyki i porozmawiać.
Wstęp wolny.
Projekt „O matko, Ty szyjesz" został dofinansowany ze środków programu „Seniorzy w Akcji" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę".

ikona