1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Sukcesy gimnastyczek

Reprezentacja Polski wygrała Międzynarodowy Turniej Olympic Hopes 2014 w gimnastyce artystycznej, który odbył się 23 - 24 maja w Gdyni. Drużyna w składzie: Sonia Pijanowska, Julia Wiśniewska, Angela Kosoulieva, Natalia Kozioł wyprzedziły reprezentację Francji, która zajęła drugie miejsce oraz Niemiec, której zawodniczki zdobyły brąz. W niedzielnych finałach Polki zdobyły 6 medali w finałach z poszczególnymi przyborami. Angela Kosoulieva wywalczyła 2 srebrne medale (piłka, maczugi) i jeden brązowy (wstążka). Natalia Kozioł srebrno w finale ze wstążką, Julia Wiśniewska brąz z finale z obręczą oraz Sonia Pijanowska brązowy krążek w finale ćwiczeń z piłką. Gimnastyczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni z wyjątkiem S. Pijanowskiej.
Turniej wspierany był przez miasto Gdynia i odbył się na nowoczesnym obiekcie Gdynia Arena. Został również wpisany do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.
Organizatorzy dziękują współorganizatorom, sponsorom, kibicom i startującym ekipom za wspaniałe widowisko sportowe.
***
Zawodniczki UKS Jantar Gdynia zdobyły tytuł drużynowego Wicemistrza Polski 2014 w gimnastyce artystycznej w kl. II. Drużyna w składzie: Natalia Wiśniewska, Martyna Truszkowska, Ada Gudel bardzo dobrze zaprezentowała się na gimnastycznej macie.
W klasyfikacji wielobojowej najlepsza była Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia).Mistrzostwa były również centralną eliminacją do Finału XX. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się pod koniec czerwca we Wrocławiu. Nominację do tej prestiżowej imprezy otrzymały 24 najlepsze gimnastyczki z wieloboju.
Wyniki drużynowe kl. II: 2. UKS Jantar Gdynia I 141,200: Natalia Wiśniewska, Martyna Truszkowska, Ada Gudel; 4. SGA Gdynia 126,350: Kornelia Pacholec, Daria Rutkwoska, Aleskandra Gorlikowska; 5. UKS Jantar Gdynia II 125,250: Mocek Klara, Kaczor Paulina, Krzyżanowska Natalia.
Wyniki wieloboju kl. II: 1. Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia) 52,550; 5. Kornelia Pacholec (SGA Gdynai) 46,200; 7. Martyna Truszkowska (UKS Jantar Gdynia) 44,600; 8. Ada Gudel (UKS Jantar Gdynia) 44,050; 12. Mocek Klara (UKS Jantar Gdynia) 42,950; 17. Daria Rutkowska (SGA Gdynia) 42,050; 17. Paulina Kaczor (UKS Jantar Gdynia) 42,050; 20. Natalia Krzyżanowska (UKS Jantar Gdynia) 40,250.
Wszystkie zawodniczki gdyńskich klubów to uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Władysława IV 54.