1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Sukcesy pływaków Delfina na arenie wojewódzkiej

W ostatnim czasie gdyńscy pływacy z sekcji KS Delfin Gdynia brali udział w zawodach ogólnopolskich przywożąc z nich wiele medali. Podopieczni trenerów Przemysława Czoków oraz Artura Ziniewicza doskonale spisali się podczas mitingów w Lęborku, Kościerzynie i w Gdańsku.
W Lęborku nasi pływacy rywalizowali w Memoriale Stanisława Uby, byłego działacza oraz wieloletniego Prezesa Pomorskiego Związku Pływackiego. Podczas tych zawodów udało się wywalczyć 11 medali. Na podium stawali: Piotr Błański, Mikołaj Janczak, Damian Partyka, Jan Tuczko, Maja Berezowska, Apollonia Greinke, Magda Małyga, Julia Rutkowska.
W Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Dzieci 10-11 letnich. Medale dla naszego miasta wywalczył Michał Janczak, który dwukrotnie stawał na 2 miejscu podium w konkurencjach 100, 200 m stylem dowolnym.
W Gdańsku gdyńscy zawodnicy ścigali się w Ogólnopolskim Wieloboju Szybkościowym, skąd przywiezli 15 medali. Na podium w klasyfikacji generalnej stawali Piotr Błański, Damian Partyka (2 i 3 miejsce wśród 13 latków), Kasper Serżysko, Szymon Romaniec (2 i 3 miejsce wśród 14 latków). Oprócz wymienionych zawodników w konkurencjach indywidualnych medale zdobywali: Nikola Pyzalska, Szymon Leszega.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szkolenie sportowe pływaków KS Delfin jest współfinansowane ze środków miasta Gdynia.
Więcej na www.delfin.gdynia.pl.