1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

VIII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów – znamy zwycięzców

W dniach 23 - 25 maja 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbyły się zawody finałowe VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Niemal 150 najlepszych uczestników zawodów indywidualnych i drużynowych z całej Polski wzięło udział w olimpijskich zmaganiach i zmierzyło się z najtrudniejszymi wyzwaniami algorytmicznymi.

Zwycięzcą zawodów indywidualnych został Jan Olkowski, uczeń Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie. Janek wraz z Anną Hoang, Arturem Puzio i Michałem Siennickim, zajął najwyższą lokatę także w zawodach drużynowych. Ich zespół Qrsor rozwiązał poprawnie najwięcej zadań. Złotymi medalistami zostali także uczniowie Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni - Paweł Burzyński i Juliusz Pham. Uczestnicy startujący w zawodach indywidualnych zmierzyli się z trzema zadaniami, wymagającymi od nich umiejętności analitycznych, poszukiwania najlepszego rozwiązania i efektywnego zarządzania czasem. W zawodach drużynowych II miejsce zajął zespół CHARodzieje, w składzie: Jakub Boguta, Piotr Borowski, Piotr Grabowski i Marek Skiba. Drużyna reprezentowała Młodzieżowy Dom Kultury „Pod akacją" w Lublinie. Na III miejscu uplasowała się drużyna InformatycyZPrzypadku z Gimnazjum nr 16 w Szczecinie, w składzie: Adrian Koźluk, Krzysztof Małysa, Ita Ossowska i Anna Urbala.

Laureaci zawodów indywidualnych mają możliwość wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, niezależnie od kryteriów rekrutacji zawartych w statucie szkoły. Najlepsi uczestnicy zdobyli nagrody rzeczowe, a także zaproszenia na obozy naukowo-treningowe.
Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów tjest organizowana przez Stowarzyszenie Talent. Więcej informacji na temat Olimpiady i projektu: www.oig.edu.pl.