1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza:
- do oglądania wystawy prac nauczycieli Ogólnopolski Przegląd Twórczości Plastycznej Nauczycieli „Chromy i Achromy". Po raz pierwszy swoje prace nauczyciele zaprezentowali w 2001 roku. Swoim zasięgiem przegląd obejmował województwo pomorskie. W tym, roku po raz pierwszy formuła została rozszerzona na całą Polskę.
- wystawa „Arkadia. Gdyńskie letnisko XIX i XX w." prezentowana do 7 września 2014 r. Arkadia - gdyńskie letnisko przełomu XIX/XX w. to wystawa odkrywająca zakamarki regionalnej historii. Narracja opowieści zbudowana wokół artefaktów pochodzących z przełomu XIX i XX w. wprowadzi widza w klimat miejscowości letniskowej. Ekspozycja będzie miała charakter interaktywny. Zwiedzający będzie miał możliwość przeczytania prasy z epoki, zrobienia sobie zdjęcia w dawnym stroju kąpielowym, odpoczywając na leżakach będzie mógł oglądać prezentację multimedialną dawnych pocztówek lub czytać przewodniki po regionie z epoki.

Wysatwa w Muzeum Miasta Gdyni - Arkadia

Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem, we wtorek i środę w godz. 10.00 - 18.00, czwartek 12.00 - 20.00, piątek 10.00 - 18.00 oraz sobota, niedziela w godz. 11.00 - 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej: www.muzeumgdynia.pl

***

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 (ul. Morska 113) zaprasza do oglądania wystawy prac dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pt. „Ilustrujemy, projektujemy, tworzymy!". Na wystawie prezentowane są prace dzieci w wieku 6 - 8 lat wykonane na zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni pod kierunkiem Klary Wicenty. Prace inspirowane są książką dziecięcą. Zobaczyć można będzie ilustracje do krótkich tekstów, malarstwo i grafikę inspirowaną ulubionymi opowiadaniami, pierwsze próby projektowania książki, zabawy z literą i znakiem. Wystawa podsumowuje rok pracy pracowni prezentowana jest w oknach Filii nr 3 do 11 czerwca 2014 roku.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę tkaniny unikatowej Haliny Strzechowskiej - Ratajskiej i Andrzeja Buszki „Iluzja przestrzeni" do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). Wystawa otwarta do 21 czerwca 2014 r.
Wstęp wolny. Strona: www.eraartprofile.pl

***

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zmienia godziny otwarcia, które będą obowiązują do 31 sierpnia br. Od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 17.00
- „Do ataku! Wybrane elementy systemów i trenażerów MW",
- „1 września... godz. 4.45. historia walki o Westerplatte w 1939 R.",
- „15 Lat polskiej MW w NATO",
- „Świat starych żaglowców",
- „MW w 95. rocznicę utworzenia",
- „Nurkowie Polskiej MW 1923 - 1939".
W poniedziałki Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego można zwiedzać bezpłatnie - w godz. 10.00-18.00. W pozostałe godziny bilety wstępu kosztują: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 20 zł rodzinny.
Okręt-muzeum ORP „Błyskawica" (al. Jana Pawła II) udostępniony do zwiedzania od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00
- „ORP Błyskawica - dzieje okrętu",
- „Polska Marynarka Wojenna 1939 - 1947",
- Wystawa zwycięskich prac plastycznych w konkursie „ORP Błyskawica oczami mojej wyobraźni".
Ceny biletów: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 20 zł rodzinny. Ceny biletów muzeum MW + ORP Błyskawica: 12 zł normalny, 7 zł ulgowy, 22 zł rodzinny.

***

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy Elżbiety Bieńko-Kornackiej „Poematy duszy" (tematyka sakralna, ezoteryczna, akt). Autorka prac jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (pracownia dr Grażyny Kręczkowskiej). W swojej twórczości posługuje się różnymi technikami - olej i akryl na płótnie, kolaż, rysunek tuszem, digital art. Wystawa do 18 czerwca 2014 r. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.

***

Cafe&Art U Muzyk'Uff (ul. Derdowskiego 9-11) zaprasza wszystkich do oglądania prac dwunastu wybitnych trójmiejskich plastyków. Codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 - 23.00 i niedziela w godz. 12.00 - 22.00. Wstęp wolny (za wyjątkiem koncertów). Lista artystów, którzy biorą udział w wystawie: Alicja Bach, Barbara Kasperczyk - Gorlak, Zbigniew Gorlak, Danuta Joppek, Magdalena Hanysz-Stefańska, Mikołaj Harmoza, Joanna Kamirska - Niezgoda, Łukasz Butowski, Jan Misiek, Marek Model, Katarzyna Myśliwska - Sieńkowska, Marek Wróbel. Wystawa otwarta do 30 czerwca 2014 r.

***

Galeria Debiut w Zespole Szkół Plastycznych, ul. Orłowska 8, zaprasza na wystawę malarstwa i fotografii Karoliny Aszyk - Treppy pt. „Ósmego dnia".
Autorka jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem). Doktorat obroniła w ASP w Krakowie. Obecnie uczy malarstwa w gdyńskim Zespole Szkół Plastycznych, oraz jest wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim.
W swojej twórczości zajmuje się sakrum w sztuce. Wystawa czynna do 7.06.2014 r. w piątek w godz. 9.00 - 16.00, a w sobotę od godz. 11.00 do 16.00.

***

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza na wystawę fotografii, której autorem jest Jacek Ożóg pt:. „Zobaczyć Ciszę".
Student Sopockiej Szkoły Fotografii WFH, w ramach współpracy SSF WFH z Lofoten Folkehogskole w Norwegii uczestnik stypendialnego programu dzięki, któremu realizował projekt fotograficzny. Wystawa potrwa do 13.06 2014 r. Wstęp wolny.

***

Centrum Aktywności Seniora Orłowo i mgr Jolanta Chromiec, zapraszają do obejrzenia wystawy„Akwarelowe Przebudzenie" prac grupy malarskiej: Renaty Piekarskiej, Teresy Gierszewskiej, Janiny Jenczelewskiej, Bogusławy Sobczak, Aldony Olańczuk, Izabeli Suchodolskiej, Marii Januszko i Rozalii Kunysz.
Wystawa otwarta będzie od 6.06 r. do 30.09.2014 r. w CAS Orłowo przy ul. Orłowskiej 66, tel. 58 624 82 66.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Dietlind Horstmann-Kopper, malarki z Niemiec wyróżnionej na VII Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Gdynia 2013 za pracę „Heartbeat".
Wystawa odbywać się będzie w galerii PROFILE, ul. Wojewódzka 7 (Wzgórze św. Maksymiliana) od 8 czerwca do 7 lipca 2014 r. Wernisaż 7 czerwca o godz. 18.00.
Dietlind Horstmann-Kopper zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Interesuje ją przede wszystkim powiązanie fauny i flory, zależność od siebie ludzi, zwierząt i przyrody, nieustające zmiany... Jej dzieła można oglądać w wielu galeriach i muzeach Europy.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl.

***

Teatr Gdynia Główna/ Pęd Sztuki - Galeria (pl. Konstytucji 1):
- Multimedialna wystawa „ZAWIESZENIE". Jest to pierwsza publiczna prezentacja wybranych prac z kolekcji galerii - Galeriawdomu.pl. Zaprezentowane zostaną prace dziewięciu młodych artystów z różnych części Polski. Każdej z prac będzie towarzyszyła wideo-prezentacja przygotowana przez jej autora. Młodzi twórcy próbują powołać do życia zanikające we współczesnej sztuce rzemiosło lub przetworzyć je, transponując jego esencję. Wystawa czynna do 10 czerwca w tygodniu w godz. 10.00 - 17.00 oraz w weekendy na 2 godziny przed wydarzeniami. Wstęp bezpłatny.
- 11 czerwca SAMPLUJĄC OBRAZ wernisaż wystawy pracy dyplomowej Marcina Szuszkiewicza (ASP). Twórczość odwołująca się do różnych źródeł, w dużej mierze usiłująca grać na starych motywach, często pozbawiając je pierwotnego znaczenia i przetwarzając nie do poznania. Wystawa czynna od 11 do 18 czerwca, w tygodniu w godz. 10.00 - 17.00 oraz w weekendy na 2 godziny przed wydarzeniami.
Wstęp bezpłatny.

ikona