Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1151 (751) 2014-06-13 - 2014-06-19

Jazz dla najmłodszych i tajemniczy instrument

W niedzielę,15 czerwca 2014 r o godz. 11.00 w Klubie Studenckim Bukszpryt (ul. Morska 81-87) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jazz dla najmłodszych „Sztabki pełne złota ..." adresowany do młodych odbiorców muzyki jazzowej.
Sztabki pełne złota, srebra i ... to tajemnica, która rozwiązana zostanie podczas najbliższego koncertu. Złote sztabki są wielkim bogactwem, dla jazzu instrument zrobiony ze złotych albo srebrnych sztabek to także skarb nie do przecenienia. Tajemniczy instrument należy do grupy instrumentów perkusyjnych i urodził się w Ameryce. Od samego początku stał się instrumentem jazzowym i dopiero po wielu latach zagościł także w muzyce klasycznej.
Dominik Bukowski to znakomity jazzowy muzyk grający na tajemniczym instrumencie. Solista zaprezentuje muzykę najsłynniejszych perkusistów jazzowych: Lionela Hamptona, Gary Burtona, innych znakomitości grających na złotych sztabkach i oczywiście własne kompozycje. Ciekawostką na koncercie będzie także najnowsza, elektroniczna wersja tajemniczych złotych i srebrnych sztabek.
Do ochrony tego skarbu zaproszony został Janusz „Macek" Mackiewicz - ceniony kontrabasista jazzowy. To dzięki stabilnym i bezpiecznym basowym nutom, żadna cenna sztabka nie będzie zagrożona.
Tradycyjnie gospodarzem koncertu będzie Piotr Sutt, który rozwiąże zagadkę tajemniczego przedmiotu, oraz oprowadzi słuchaczy po świecie dźwięków i legend cennego instrumentu. Sam także będzie brał czynny udział w muzycznej ochronie tworząc zwarty kordon rytmów.
„Jazz dla najmłodszych - interaktywne koncerty dla dzieci". Projekt finansowany z budżetu miasta Gdynia w ramach konkursu „Kultura w dzielnicy".
Wstęp wolny.