1151 (751) 2014-06-13 - 2014-06-19

Nowe i nie tylko nowe atrakcje w Wymiennikowni

Czegoś takiego jeszcze w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i Gdyni nie było... Od 20 do 22 czerwca trwać będzie - organizowany w ramach projektu „Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń współpracy na rzecz młodzieży" Gdynia Open Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2014.

Na scenie zaprezentują się młodzi wokaliści z całej Polski, w wieku od 7 do 21 lat: soliści, duety i zespoły maksymalnie ośmioosobowe. Każdy z nich wykona jedną piosenkę. Zaśpiewają drugą, o ile zrobią to w jednym z czterech języków urzędowych Szwajcarii: niemieckim, włoskim, francuskim lub retoromańskim. Przewidziano nagrodę Grand Prix oraz inne nagrody finansowe, które przyznane zostaną w kilku kategoriach.

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w Strefie Startup, 18 czerwca, w godz. 18.00 - 24.00, odbędzie się również Noc z Grami Planszowymi. Podczas wieczoru premierę będzie mieć komputerowa gra „Współczesne Ryzyka", którą stworzyła młodzież w ramach zajęć w Wymiennikowni.

Realizowany w Gdyni projekt „Wymiennikownia" to cała seria bezpłatnych zajęć dla osób w wieku 13-25 lat. Wśród nich są między innymi warsztaty tłumaczeniowe z angielskiego i niemieckiego oraz kulinarne i kuglarskie, nauka portugalskiego, zajęcia parkour i breakdance, warsztaty dziennikarskie. Dużą popularnością cieszą się spotkania amatorów gier planszowych i cykl Do It Yourself.
Nowość to sobotni freestyle rap. Szczegóły - na facebookowym profilu Wymiennikowni. By dołączyć do którejś z grup, wystarczy przyjść na wybrane zajęcia. Kto ma pytania dotyczące projektu, może zadać je wysyłając maila pod adres: wymiennikownia@ppnt.gdynia.pl