1151 (751) 2014-06-13 - 2014-06-19

Szkolna Olimpiada Rowerowa o Puchar Prezydenta Gdyni

W sobotę 14 czerwca 2014 r. odbędzie się finał I Gdyńskiej Szkolnej Olimpiady Rowerowej. Zawody dla uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych odbędą się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Początek o godzinie 10.00.
Zawody, pod patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, organizowane są w czterech kategoriach wiekowych - w tym w trzech z podziałem na płeć:
- Kategoria I: Szkoła podstawowa klasy I-III bez podziału na płeć,
- Kategoria II: Szkoła podstawowa klasy IV-VI z podziałem na płeć,
- Kategoria III: Szkoły gimnazjalne - z podziałem na płeć,
- Kategoria IV: Szkoły ponadgimnazjalne - z podziałem na płeć.
Kategoria klas I-III szkół podstawowych: długość trasy 3 km po równej i szerokiej ścieżce leśnej, bez miejsc które mogłyby stwarzać zagrożenie upadkiem (hopki, wystające korzenie). Nie występuje podział na płeć. Wszystkie osoby są nagradzane.
Kategoria klas IV-VI szkół podstawowych: długość trasy 6 km po równej i szerokiej ścieżce leśnej, bez miejsc które mogłyby stwarzać zagrożenie upadkiem (hopki, wystające korzenie). Występuje podział na płeć (przejazdy odbywają się w dwóch grupach).
Kategoria klas I-III szkół gimnazjalnych: długość trasy 9 km po ścieżce leśnej, pojedyncze miejsca utrudniające przejazd o umiarkowanych utrudnieniach (mogą wystąpić drobne przeszkody na trasie). Występuje podział na płeć (przejazdy odbywają się w dwóch grupach).
Kategoria klas I-III szkół ponadgimnazjalnych: długość trasy 14 km po ścieżce leśnej, pojedyncze miejsca utrudniające przejazd o umiarkowanych utrudnieniach (mogą wystąpić drobne przeszkody na trasie). Występuje podział na płeć (przejazdy odbywają się w dwóch grupach). Start i meta będą usytuowane od strony Witomina, na leśnym przedłużeniu ul. Sosnowej. Trasy prowadzą po terenie TPK rozciągniętym pomiędzy Witominem, Chwarznem, Działkami Leśnymi i Demptowem.