1151 (751) 2014-06-13 - 2014-06-19

Trwają letnie wystawki

Trwa letnia tura wystawek odpadów wielkogabarytowych w Gdyni. To okazja aby pozbyć się niepotrzebnych mebli, elementów stolarki okiennej czy dywanów.
14 czerwca
starych gratów będą mogli pozbyć się mieszkańcy dzielnic: Cisowa, Chylonia, Pustki Cisowskie-Demptowo.
Kolejne wystawki w pozostałych dzielnicach Gdyni będą się odbywały zgodnie z poniższym harmonogramem:

Termin

Dzielnice

28 czerwca

Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki

5 lipca

Chwarzno-Wiczlino, Witomino Leśniczówka, Witomino Radiostacja

12 lipca

Mały Kack, Orłowo, Redłowo

19 lipca

Kamienna Góra, Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana

26 lipca

Dąbrowa, Karwiny, Wielki KackPrzypominamy, że odpady zmieszane, segregowane, budowlane, zielone i niebezpieczne nie są zbierane w trakcie wystawek. Za ich uprzątnięcie (wrzucenie do pojemników na odpady, zamówienie usługi odbioru lub dostarczenie do Punktów Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych) odpowiadają właściciele i zarządcy nieruchomości.
Na stosach układanych przed pergolami śmietnikowymi lub nieruchomościami mogą znaleźć się jedynie meble, stolarka okienna, boazerie, dywany, karnisze, armatura sanitarna, wanny, sprzęt AGD, pojedyncze opony itp.
Odpady inne niż WIELKOGABARYTOWE nie będą odbierane w ramach wystawek! Odpady należy wystawiać w sobotę, do godziny 12.00. Dostępne ulotki informacyjne, z dokładnym opisem zasad wystawek dostępne są tutaj. Zarządcy i właściciele mogą je bezpłatnie pobrać, wydrukować i wywiesić do wiadomości lokatorów. Pozwoli to uniknąć błędów i nieporozumień.
Informacje o gospodarce odpadami komunalnymi w Gdyni na stronie: http://smieciodnowa.pl/