1153 (753) 2014-06-27 - 2014-07-03

Piknik Historyczny w Muzeum Marynarki Wojennej

Dzień otwarty w Muzeum Marynarki WojennejW ramach obchodów Święta Morza Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza w sobotę, 28 czerwca 2014 roku na Piknik Historyczny. Od godziny 12.00 do 18.00 czeka na Was moc atrakcji!
 
Niezapomnianych wrażeń amatorom współczesnych technik audiowizualnych dostarczy wystawa „Super Drawings in 3D-Waldemar Góralski", na której podziwiać będzie można ciężki krążownik „Prinz Eugen". Pan Marcin Dudek opowie o artylerii nadbrzeżnej nad Zatoką Gdańską w ramach spotkań z cyklu „Człowiek z pasją".  Dzięki obecności licznych grup rekonstrukcyjnych goście naszego Pikniku będą mogli zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem różnych formacji wojskowych. Gościnnie zaprezentują się zaprzyjaźnione muzea, między innymi Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Wszystkim zainteresowanym dziejami i dniem dzisiejszym naszego morskiego oręża proponujemy nieodpłatne oprowadzanie po Muzeum z przewodnikiem oraz zwiedzanie indywidualne w ramach dnia otwartego.

Program imprezy

Od godz. 12.00
- Piknik Historyczny z udziałem grup rekonstrukcyjnych: GRH 2 MPS, Norra Regemente, Gdyńskie Oddziały Operacyjno-Desantowe, SRH Rakkasans i SH Morskiego Dywizjonu Lotniczego
- darmowe zwiedzanie Muzeum, Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego oraz ORP Błyskawica
12.00 i 14.00 - zwiedzanie z przewodnikiem
12.00 - 16.00 - gry zabawy i quizy obok namiotów promocyjnych na Ekspozycji Plenerowej Muzeum
13.00 - otwarcie wystawy „Super Drawings in 3D" Waldemara Góralskiego
15.00 - z cyklu „Człowiek z pasją" - Marcin Dudek przedstawi prezentację „Artyleria nadbrzeżna nad Zatoką Gdańską. Od Twierdzy Wisłoujście do baterii kalibru 406 mm na Helu".
 
Piknik to jednak przede wszystkim dobra zabawa i bezstresowa edukacja, liczne niespodzianki, gry i zabawy dla dzieci.

ikona