1153 (753) 2014-06-27 - 2014-07-03

Rośnie nowy Inkubator Przedsiębiorczości

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbyło się 18 czerwca 2014 r. przy ulicy Olimpijskiej w Gdyni.
Na powierzchni prawie 3 tysięcy metrów kwadratowych na trzech kondygnacjach znajdzie się miejsce dla 30-50 firm, które istnieją krócej niż rok.
Inwestycja jest realizowana przez działającą od 24 lat Fundację Gospodarczą, czyli jedną z pierwszych organizacji pozarządowych, wspierających przedsiębiorców, podnoszącą kwalifikacje pracowników i przeciwdziałającą bezrobociu. Na potrzeby inwestycji w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości powstanie Multimedialne Centrum Rozwoju, gdzie firmy będą mogły skorzystać z usług doradczych, szkoleń i coachingu. Zostanie także utworzony Ośrodek Wspierania Innowacji, którego zadaniem będzie działalność na rzecz transferu wiedzy i technologii pomiędzy światem nauki i biznesu.
Już niedługo rozpocznie się rekrutacja firm, które będą mogły znaleźć wsparcie w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.
Inwestycja realizowana przez Fundację Gospodarczą jest finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych (8 mln 800 tys złotych), z budżetu Gdyni (3 mln złotych), wkład własny Fundacji Gospodarczej to 1 mln 200 tys złotych.
Planowane zakończenie budowy - to maj 2015 roku.