1153 (753) 2014-06-27 - 2014-07-03

Uciekinier z Nowego Jorku w tuBazie

1 lipca 2014 r. o godz. 20.00 w tuBazie w Parku Kolibki w Orłowie pokazany będzie film: „Uciekinier z Nowego Jorku". Początek o godz. 20.00.

Amerykański muzykolog, etnolog i globtroter Louis Sarno w młodości usłyszał w radiu pewną piosenkę, która wyjątkowo poruszyła jego wyobraźnię i zafascynowała tak bardzo, że postanowił prześledzić jej historię. Zaprowadziło go to do środkowoafrykańskiego tropikalnego lasu, gdzie odnalazł plemię Pigmejów o nazwie Bajaka. Nigdy już nie wrócił do rodzinnego domu. Ten niezwykły film, wyróżniony nagrodą główną na festiwalu IDFA w Amsterdamie oraz główną nagrodą na PLANETE+ DOC FF we Wrocławiu jest debiutem reżyserskim niemieckiego dziennikarza i autora Michaela Oberta, który poznał historię Louisa Sarno dzięki przyjaźni z Jimem Jarmuschem.

Bilety: 10 zł.

TuBaza Kolibki to nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta powstałe na styku sztuki, architektury, designu i technologii. Działa na terenie Parku Kolibki w Gdyni. Pokaz filmu odbędzie się w nietypowej przestrzeni wozowni, a na widzów czeka wiele niespodzianek.

ikona