1153 (753) 2014-06-27 - 2014-07-03

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza:
- wystawa „Arkadia. Gdyńskie letnisko XIX i XX w." prezentowana do 7 września 2014 r. Arkadia - gdyńskie letnisko przełomu XIX/XX w. to wystawa odkrywająca zakamarki regionalnej historii. Ekspozycja ma charakter interaktywny. Zwiedzający ma możliwość przeczytania prasy z epoki, zrobienia sobie zdjęcia w dawnym stroju kąpielowym, odpoczywając na leżakach może oglądać prezentację multimedialną dawnych pocztówek lub czytać przewodniki po regionie z epoki.
- Wystawa „Wojciech Jakubowski". To grafik związany ze środowiskiem artystycznym Torunia, Malborka i Gdyni, w której mieszka od 1978 roku. Artysta sam tworzy, wydaje ekslibrisy, współpracuje z pismami ekslibrisowymi o wysokim smaku i estetyce. W bieżącym roku przypada 85. rocznica urodzin artysty i 60-lecie jego twórczej aktywności.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem, we wtorek i środę w godz. 10.00 - 18.00, czwartek 12.00 - 20.00, piątek 10.00 - 18.00 oraz sobota, niedziela w godz. 11.00 - 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej: www.muzeumgdynia.pl
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) od wtorku do niedzieli otwarte jest w godzinach od 10.00 do 17.00. W poniedziałki Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego można zwiedzać bezpłatnie - w godz. 10.00 - 18.00. W pozostałe godziny bilety wstępu kosztują: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 20 zł rodzinny.
Okręt-muzeum ORP „Błyskawica" (al. Jana Pawła II) udostępniony do zwiedzania od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00:
„ORP Błyskawica - dzieje okrętu", „Polska Marynarka Wojenna 1939 - 1947", Wystawa zwycięskich prac plastycznych w konkursie „ORP Błyskawica oczami mojej wyobraźni".
Ceny biletów: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 20 zł rodzinny. Ceny biletów muzeum MW + ORP Błyskawica: 12 zł normalny, 7 zł ulgowy, 22 zł rodzinny.
***
W siedzibie Fundacji Helios (w budynku Jacht Klubu Morskiego Gryf) w gdyńskiej marinie otwarta jest wystawa poświęcona admirałowi Józefowi Unrugowi. Zawiera ona ponad 100 unikatowych zdjęć oraz należące do niego przedmioty osobistego użytku. Zwiedzający mogą także usłyszeć autentyczną relację Unruga z obrony polskiego Wybrzeża. Ekspozycja czynna jest codziennie w godz. 10.00 - 18.00. Otwarta do końca listopada.
Wstęp wolny.
***
Cafe&Art U Muzyk'Uff (ul. Derdowskiego 9-11) zaprasza wszystkich do oglądania prac dwunastu wybitnych trójmiejskich plastyków. Codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 - 23.00 i niedziela w godz. 12.00 - 22.00.
Wstęp wolny (za wyjątkiem koncertów). Wystawa otwarta do 30 czerwca 2014 r.
***
Centrum Aktywności Seniora Orłowo i mgr Jolanta Chromiec, zapraszają do obejrzenia wystawy„Akwarelowe Przebudzenie" prac grupy malarskiej: Renaty Piekarskiej, Teresy Gierszewskiej, Janiny Jenczelewskiej, Bogusławy Sobczak, Aldony Olańczuk, Izabeli Suchodolskiej, Marii Januszko i Rozalii Kunysz. Wystawa otwarta będzie do 30.09.2014 r. w CAS Orłowo przy ul. Orłowskiej 66, tel. 58 624 82 66.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Dietlind Horstmann-Kopper, malarki z Niemiec wyróżnionej na VII Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Gdynia 2013 za pracę „Heartbeat". Wystawa otwarta w galerii PROFILE, ul. Wojewódzka 7 (Wzgórze św. Maksymiliana) do 7 lipca 2014 r. Dietlind Horstmann-Kopper zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Interesuje ją przede wszystkim powiązanie fauny i flory, zależność od siebie ludzi, zwierząt i przyrody, nieustające zmiany.
Strona: www.eraartprofile.pl
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 zaprasza na wystawę obrazów Maryli Dobke pt. „Moje kolory". Maryla Dobke maluje najchętniej martwą naturę i pejzaże, przy użyciu różnych technik (olej, akryl, pastel). Wystawa „Moje kolory" prezentowana będzie w Filii nr 3 MBP (Grabówek, ul. Morska 113) do końca lipca 2014 roku.
***
Centrum Aktywności Seniora Witomino, Zdzisław Filipowicz i uczestnicy Małej Akademii Fotografii zapraszają do obejrzenia wystawy fotograficznej grupy początkującej: Huberta Chajewskiego, Anny Dobkiewicz-Żak, Janusza Fuksy, Ewy Kubaszewskiej, Bożeny Kołodziej, Ludgardy Kowalczyk, Romana Krenz, Romana Miotk Lucyny Morelewskiej, Haliny Orłowskiej, Renaty Pisarskiej, Haliny Rafa, Krystyny Świeżyńskiej, Krystyny Wawrzewskiej, Anieli Żmudy oraz grupy zaawansowanej: Brygidy Bagińskiej, Krystyny Czaji, Bożeny Dzierwy, Heleny Gdaniec, Danuty Hapki, Teresy Nowakiewicz, Jolanty Rogaczewskiej, Urszuli Roy, Zygmunta Roy, Heleny Winnickiej, Wiesława Wojciechowskiego.
Wystawa otwarta do 31.07.2014 r. w CAS Witomino przy ul. Widnej 8, tel. 58 621 13 45.
***
W Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) można do 4 lipca oglądać wystawę „Anioły" Michała Piotrkowicza. Jego dorobek artystyczny obejmuje ponad 2500 obrazów.
***
Teatr Gdynia Główna/ Pęd Sztuki - Galeria (Plac Konstytucji 1), zaprasza na wystawę Otworkowa fotografia camera obscura Magdaleny Nowak. Wstęp bezpłatny.
Fotografie wykonane techniką otworkową nawiązując do malarstwa wprowadzają w nierealny, magiczny świat baśni. Podczas wernisażu będzie możliwość zobaczenia autentycznej camery obscura, do której wnętrza będzie można wejść. Magdalena Nowak - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, projektowaniem graficznym i fotografią camera obscura. Wystawa potrwa do 23 lipca 2014. Dostępna dla zwiedzających w tygodniu w godzinach 10.00 - 17.00 oraz w weekendy na dwie godziny przed wydarzeniami. Wstęp bezpłatny. Strona internetowa: www.teatrgdyniaglowna.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Stanisława Olesiejuka „SYMFONIE - MIASTU GDYNI DEDYKUJĘ..." do lokalu artystycznego TYGIEL przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV).
Wystawa będzie eksponowana w dniach od 27 czerwca do 7 września 2014 r.
Stanisław Olesiejuk pochodzi z Podlasia, od 27 lat mieszka i pracuje w Gdyni. Jest grafikiem. Dorobek artystyczny to 62 wystawy indywidualne, około 200 zbiorowych.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl oraz www.olesiejukstanisław.pl
***
YMCA Gdynia zaprasza do obejrzenia wystawy prac fotograficznych wykonanych przez grupę uczestników zajęć „Fotografii cyfrowej" prowadzonych przez Krystynę Wodzińską. Prace można oglądać w YMCA Gdynia, ul. Żeromskiego 26 do końca września 2014 r.
***
W Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest różnotematyczna wystawa malarstwa Zdzisława Karbowiaka „Lato 2014". Autor - mieszkaniec Rewy, związany jest z Wybrzeżem od 40 lat. Prawnik z wykształcenia z długoletnim stażem malarskim, tworzy przede wszystkim w technice olejnej. Ulubiona tematyka to pejzaż marynistyczny i konie.
Zdzisław Karbowiak jest wiceprezesem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum" im. Antoniego Suchanka, członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja" w Wejherowie, Koła Pasji Twórczych przy Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo w Bolszewie oraz Koła Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni.
Wystawa potrwa do 16 lipca 2014 r.
Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Do małej Galerii im. adm. A. Karwety na wernisaż malarstwa Marka Koguta zaprasza Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" w piątek, 27 czerwca o godz. 18.00.
Marek Kogut jest emerytowanym marynarzem. Twórczość artystyczna, a szczególnie malarstwo, jest jego pasją od wielu lat. Uczestnikami pierwszych wernisaży jego prac (organizowanych w mesie statkowej) byli członkowie polskich załóg statków rybackich, które aktualnie cumowały w porcie.
W „Riwierze" będzie można oglądać prace o tematyce morskiej. Wystawa będzie czynna do 16 lipca.
***
Zespół Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na „Największą Wystawę" jaka odbywa się co roku.
Wystawa prac uczniów jest podsumowaniem wytężonej pracy w roku szkolnym 2013/14. W niemal każdej pracowni będzie można obejrzeć coś interesującego: prace z metaloplastyki, snycerstwa, rzeźby, fotografii, grafiki warsztatowej i projektowania graficznego, malarstwa i rysunku. Prace ceramiczne oraz tegoroczne prace dyplomowe w Galerii Debiut. Wystawa czynna będzie od 28.06 do 9.07.2014 r. w godz. 12.00 - 17.00.
***
W Galerii Kreatywnych (ul. Opata Hackiego 17) 28 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Niezwykli ludzie- niezwykłe historie - Chylonia".
„Chylonia Obrazem Pisana" to projekt realizowany w niezwykłej grupie międzypokoleniowej, która od spotkania do spotkania, nabierała mocy twórczej.
Informacje pod numerem tel. 513 385 495 (Aleksandra Mróz-Wykusz).

ikona