Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Globaltica 2014

Kolejny raz w Gdyni odbędziemy podróż dookoła świata, w tym roku potrwa ona cztery dni. To już 10. edycja.

Pierwsi ogłoszeni artyści Globaltiki to SIERRA LEONE’S REFUGEE ALL STARS. Historia zespołu jest niesamowita – jak opowiadają sami muzycy, z obozu dla uchodźców trafili na największe sceny świata. Za ich sprawą na festiwalu zabrzmi tradycyjna muzyka Afryki Zachodniej, roots reggae i rytmiczny folk.

Rodzime podwórko reprezentować będzie zespół MOSAIK, łączący w swej twórczości dawny porządek świata ze współczesnym eklektyzmem – to słowiańska dzikość i melancholia, orientalna tajemniczość, dźwięki natury i miejski chaos. W Gdyni wystąpi też utytułowana mistrzyni nyckelharpy Szwedka EMILIA AMPER, a Nigerczycy z MAMAR KASSEY odkryją przed nami tajemnice dawnych cywilizacji – niesamowicie rozwiniętych kultur Fula, Songhai, Zarma czy Hausa. Tureccy improwizatorzy z zespołu KOLEKTIF ISTANBUL na Globaltice promować będą swoje najnowsze wydawnictwo „Kerevet!” i po raz pierwszy zetkną się z polską publicznością.

Zagra też atlantycka rodzina łącząca trzy kontynenty – FAMILY ATLANTICA, FARGANA QASIMOVA TRIO z klasyczną muzyką Azerbejdżanu – Mugham zagra na scenie kameralnej, suficką elektronikę zaprezentują AZAM ALI  & NIYAZ z Iranu, a bałkański beatbox BALKAN KHANS z Bułgarii. Swobodnie potraktowane polskie melodie ludowe zagra drugi zespół z Polski – SAME SUKI.

Organizatorzy zapraszają też na spektakl Teatru Gdynia Główna i wystawy w Cafeart U Muzyk’uff i Galerii Debiut. Po raz pierwszy cykl filmowy Cinema Globaltica odbędzie się w Kinie Helios.


Bilety w cenie: karnet na dwa dni - 41 zł, za jeden dzień - 31 zł, koncerty w Starej Wozowni - 15 zł.

Jak dojechać?
Gdynia, Park Kolibki, Al. Zwycięstwa 291 - brama vis a vis Centrum Handlowego Klif
Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej:
ZKM:
Przystanek: Kolibki 01, linie: S, 21, 31, 710
SKM:
Stacja: Gdynia Orłowo
Zapraszamy też rowery!! - można je bezpiecznie zaparkować przed wejściem na teren festiwalu.
Informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo część ścieżki rowerowej w okolicach Kolibek będzie zamknięta.

Bilety i karnety na 25 i 26 lipca podlegają wymianie na opaski. Jedna opaska przypisana jest do jednej osoby, nie można przekazywać opasek innym osobom. W przypadku karnetów obowiązuje na dwa dni festiwalowe (25 i 26 lipca).

Więcej: www.globaltica.pl.

Logo

ikona